|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emektar Polis : "Ne Babayiğit Müdürler ve Amirlerle Görev...
  • Reklam

Emektar Polis : "Ne Babayiğit Müdürler ve Amirlerle Görev Yaptık.."

Emektar Polis Erol Kızılaslan, sosyal medyadan paylaştığı bir anısında, " "Ne Babayiğit Müdürler ve Amirlerle Görev Yaptık.." dedi

26 Kasım 2020 - 17:25 - Güncelleme: 26 Kasım 2020 - 18:01

Emektar Polis Erol Kızılaslan, sosyal medyadan paylaştığı bir anısında, " Ne Babayiğit Müdürler ve Amirlerle Görev Yaptık.." dedi 

Erol Kızılaslan, sosyal medyadan paylaşımında, "Askerliğini yapmayanı POLİS yaptınız, kadroyu doldurmak için ataması yapılmayan öğretmeni, mühendisi, veterinerleri POLİS yaptınız ..POLİS kolejini ve akademiyi kapattınız..Öğretmenden polis amiri yaptınız..Köklü koca EMNİYET TEŞKİLATINI NE HALE GETİRDİNİZ.? Şimdi oturun düşünün..Polis'lik ZOR ZANAAT BE USTA.. Herkes POLİS OLAMAZ.." ifadelerini kullandı. 

Emekli Polis Erol Kızılaslan, sitem dolu paylaşımında şu ifadeleri kullandı : 

"NE BABAYİĞİT MÜDÜRLER VE AMİRLERLE GÖREV YAPTIK..

Sözüm meclisten dışarı kim alınırsa alınsın..Ben yıllarımı İstanbul sokaklarında görev yaparak piştim. POLİS'liği değerli abilerimizden öğrendik ve göreve çıkarken hep başımızda eski abilerimiz vardı.Olaya ilk müdahaleyi onlar yapardı.Şindiki gibi bilgisayar yoktu, cep telefonu yoktu, kamera sistemi yoktu ama POLİS teşkilatı çok başarılı idi.

Bizler terörün kol gezdiği dönemlerde görev yaptık.Terör örgütü PKK'nın doğudaki eylemlerinde bile polisle çatışmayın diye kriptolarini biliyorduk.Bir polisim şehit edildiğinde veya yaralandığında yapılan operasyonlarda şahıs ele geçtiğinde hemen devreye o can müdürler, amirler devreye girerdi. " Arkadaşlar gereğini yapın .." diye anons edilirdi. Beş dakika sonra ekip anons ederdi, "Şahıs çatışmada ölü geçirildi efendim.." derlerdi.Emeği geçen arkadaşlara sıralı müdürler tebrik ederdi, telsiz susmazdı..En son merkez anons eder baş müdürün tebrik anonsu bizi şevklendirirdi..Hiç bir müdür ve amir,"Kol bacak kırın, arkanızdayım.."  demezdi..Yasalar gereği POLİS'i çalıştırmasını çok iyi bilirlerdi.Adi suçlu kaçmazdı, parmak işareti ile koşa koşa polise gelirdi. Biz suçluya suçlu vasıtası ile ulaşırdık. POLİS kahvaneye, bar ve  pavyona,bitirim hanelere hakimdi. Polise saygısızlık yoktu.. Polise yanlış yapan da gereğini görürdü..Polisleri kollayıp koruyan babacan polis amir ve müdürleri vardı..

Şimdi ise kimse kusura bakmasın, polis teşkilatını yasalar ile çalışamaz duruma getirdiniz beyler..

Askerliğini yapmayanı POLİS yaptınız, kadroyu doldurmak için ataması yapılmayan öğretmeni, mühendisi, veterinerleri POLİS yaptınız ..

POLİS kolejini ve akademiyi kapattınız..Öğretmenden polis amiri yaptınız..

Eski babacan müdürler, o terör zamanında bile 1990 yıllarda herkes resmi ünüforma ile eve gidip gelinecek derlerdi. Sokak POLİS kaynıyordu..Halk nereden ne zaman POLİS ile karşılaşacağını bilemiyordu..Belediye otobüslerinde kesin resmi POLİS vardı.Şuan bakın uygulama hariç sokakda resmi POLİS göremezsiniz.. POLİS 24 saat görevli gösterilirdi.Yok görev kağıdın var mı, izinli misin diyen yoktu..İçine ettiniz be teşkilatın..

Köklü koca EMNİYET TEŞKİLATINI NE HALE GETİRDİNİZ..? Şimdi oturun düşünün..

Kalem tutandan POLİS olmaz beyler..Öğretmen ise gitsin öğrenci yetiştirsin..Muhendis ise bırak inşaat yapsın..Ziraatçi ise ya da  veteriner ise herkes işini yapsın..

Polis'lik ZOR ZANAAT BE USTA.. Herkes POLİS OLAMAZ ..

ESKİ EMNİYET MÜDÜRLERİNE SIRALI AMİRLERİMİZE SAYGILARIMI SUNUYORUM.. İyiki sizlerle görev yapmışız, sizler görevinize devam etse idiniz inanki şuan çoğu genç polis emekli olamazdı, içimiz yanıyor..Sitemimi maruz görün ..HEPİNİZE SAYGILAR VE SEVGİLER SUNUYORUM.." 

 

TR HABER AJANSI -** ÖZEL HABER : ** HALİS KAHRAMAN

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kendine Şarkı Yazdı
Kendine Şarkı Yazdı
Tüketiciler, İstemediği Mesajları İYS’den Engelleyecek
Tüketiciler, İstemediği Mesajları İYS’den Engelleyecek