|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
‘Emniyet Kemeri Takalım, Bayramımız Kara Olmasın’
  • Reklam

‘Emniyet Kemeri Takalım, Bayramımız Kara Olmasın’

İstanbul Fahri Trafik Müfettişleri Derneği Başkanı Av. Sami Güleçyüz, bayram tatilinde yola çıkacak sürücülere uyarılarda bulunarak, “kurallara uyalım, emniyet kemeri takalım, bayramımız kara olmasın.” Dedi.

14 Haziran 2018 - 17:59

Şehirlerarası otobüslerde yolculara emniyet kemerinin zorunlu hale getirildiğini hatırlatan İstanbul Fahri Trafik Müfettişleri Derneği Başkanı Av. Sami Güleçyüz, bayram tatilinde yola çıkacak sürücülere uyarılarda bulunarak, “kurallara uyalım, emniyet kemeri takalım, bayramımız kara olmasın.” Dedi.

Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle, şehirlerarası otobüslerde yolcular için de emniyet kemeri kullanma zorunluluğu getirildiğini belirten Başkan Güleçyüz, otobüs şoförlerini trafik kurallarına uymaları ve yolcuları ise emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı.

Bayramlarda trafikteki araç sayısının normal zamanlara göre 10 kat arttığına dikkat çeken Başkan Güleçyüz, bayram tatiline çıkacak olan vatandaşların, can ve mal güvenliği için trafik kurallarına daha çok dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. 

Trafik kazası haberleriyle bayram sevincinin üzüntüye dönüştüğünü kaydeden Başkan Av. Sami Güleçyüz, “Ramazan Bayramı tatilinde yola çıkacak sürücülerimiz yoğunluktan dolayı her zamankinden daha dikkatli davranmalı. Uzun yola çıkacak vatandaşlarımız araçlarının yola hazır olduğunu kontrol ederek bakımlarını muhakkak yaptırmalı. Basit bulup, önemsemediğimiz önlemler aslında hayat kurtarıyor. Kaza yapan otobüslerde hayatını kaybeden vatandaşlarımız emniyet kemeri kullansalardı belki yüzde 70'i hayatta olabilirdi.
Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı ve şehirlerarası otobüslerde emniyet kemeri kullanımı zorunlu hale getirildi. Sürücülerimizin emniyet kemeri ikaz sistemi susturmak için aparat takmak yerine emniyet kemerlerini takmaları kendi hayatları ve yolcuların hayatı için önemli.
Bu Ramazan Bayramı'nda trafik kazalarını en aza indirmek için herkes üzerine düşen görevi yerine getirmeli. Trafiğe çıkan sürücülerimiz kendi canını ve sevdiklerini düşünerek hız yapmaktan kaçınmalı. Sevdiklerimize bir saat erken kavuşmak için hız yapacağız derken canımızdan olmayalım. Özellikle ısınan havanın etkisi ve bayram telaşı bir araya gelince trafikte dikkatler dağılabilir. 
Trafik kazalarını en aza indirmek için önce saygı göstermeyi öğrenmemiz gerekir. Karşıdan gelen aracın bize yol vermesini beklemeden jest yapıp yol vermeliyiz. Kurallara uymayanlara korna çalıp ses yükselteceğimize onları nazikçe uyarmalıyız. Yayaların da trafikte hakları olduğunu unutmadan yaya geçitlerinde mutlaka yavaşlamalı ve yayalara öncelik tanımalıyız." İfadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alan Memnun Satan Memnun Fiyatı
Alan Memnun Satan Memnun Fiyatı
Hisse Senedi İşlem Hacmi Rekor Kırdı
Hisse Senedi İşlem Hacmi Rekor Kırdı