|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emniyet Müdürü Gezer’den, Vekil Gergerlioğlu’na İFTİRA...
  • Reklam

Emniyet Müdürü Gezer'den, Vekil Gergerlioğlu'na İFTİRA Davası

Meclis'te yaptığı bir konuşmada, Uşak Valisi Funda Bıyıklıoğlu’nu ve Uşak İl Emniyet müdürü Mesut Gezer’i hedef alarak Uşak'ta gözaltına alınan şüpheli 30 üniversite öğrencisi kadının çıplak arandığını iddia eden HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

27 Aralık 2020 - 03:50 - Güncelleme: 27 Aralık 2020 - 06:24

Meclis'te yaptığı bir konuşmada, Uşak Valisi Funda Bıyıklıoğlu’nu ve Uşak İl Emniyet müdürü Mesut Gezer’i hedef alarak Uşak'ta gözaltına alınan şüpheli 30 üniversite öğrencisi kadının çıplak arandığını iddia eden HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun iddialarının iftira olduğunu belirten  Uşak Valisi Funda Bıyıklıoğlu ve Uşak İl Emniyet müdürü Mesut Gezer, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında iftira atmaktan savcılığa suç durusunda bulundu.

Çıplak arama iddiaları ile iftira nitelikli suç uydurarak toplumda infial uyandırdiğnı ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da HDP’li Gergerlioğlu'na tepki göstermişti. 

Bakan Süleyman Soylu, mecliste yaptığı konuşmasında HDP’li Gergerlioğlu'na hitaben FETÖ ve PKK terör örgütünün sözcüsü gibi davrandığını fade etmişti.

Bakan Soylu, "Türk Polis Teşkilatı'na böyle iftira atmak terbiyesizliktir. Hele Meclis kürsüsüne taşımak ise daha büyük şerefsizliktir." diyerek Vali Bıyıklıoğlu'na ve Emniyet Müdürü Gezer'e sahip çıkmıştı.

MÜDÜR GEZER'E VATANDAŞLAR DA SAHİP ÇIKTI

İstanbul gibi metropol bir şehirde uzun yıllar muhtelif görevlerde bulunan ve adeta halktan biri olarak her gittiği yerde adından saygıyla sevgiyle söz edilen Emniyet müdürü Gezer de sevenleri ve olaya tepki gösteren yüzlerce vatandaş tarafından destek yağmuruna tutuldu. 

Emniyet Müdürü Gezer, polis ve amirleriyle birlikte kendilerine iftira atan toplumu geren Gergerlioğlu hakkında Uşak adliyesine suç duyurusunda bulunmanın ardından yaptığı açıklamada, "Polise atılan iftiranın bedeli adalet önünde verilecektir. Ayrıca kanun dışı hareket edenlerle ve her türlü terör örgütleriyle mücadelemiz sonsuza dek sürecektir." Diyerek tepkilerini dile getirdi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Beyhan Kozanoğlu Biçkin
    7 ay önce
    Helal olsun sayın müdürüm. Şerefli bir teşkilatı bu şekilde karalayan bir milletvekili olması kadar utanç verici bir şey olamaz. Polisimizi seviyoruz her zaman yanınızdayız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘İstiklal Caddesi’ni Kimlikli Bir Alan Haline Getireceğiz’
‘İstiklal Caddesi’ni Kimlikli Bir Alan Haline Getireceğiz’
Bağlarçeşme Mahallesi’ne Yeni Çocuk Parkı
Bağlarçeşme Mahallesi’ne Yeni Çocuk Parkı