|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emniyet Müdürü Nevzat Kaynak’ın Paylaşımı Beğenildi
  • Reklam

Emniyet Müdürü Nevzat Kaynak'ın Paylaşımı Beğenildi

Emekli Emniyet Müdürü Nevzat Kaynak'ın kişisel sosyal medya hesabından yaptığı "Atam'la Kahve Sohbeti " başlıklı paylaşımı meslektaşları ve sosyal medya kullanıcıları tarafından beğenildi..

22 Şubat 2021 - 15:25 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 16:51

Emekli Emniyet Müdürü Nevzat Kaynak'ın kişisel sosyal medya hesabından yaptığı "Atam'la Kahve Sohbeti " başlıklı paylaşımı meslektaşları ve sosyal medya kullanıcıları tarafından beğenildi..

Antalya'da yaşayan Emekli 1'inci Sınıf Emniyet Müdürü ve serbest Avukat Nevzat Kaynak'ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı : 

 "Atam'la kahve sohbeti

- Saygılarımla Paşam

- Sağol

- Paşam , nereden başlasam bilmiyorum ki... Ülkemizin durumu hiç iyi değil,sizin dedikleriniz birer birer çıkıyor.Dikkatli olmamızı,Cumhuriyet düşmanlarının yüz sene sonra yine harekete geçebileceklerini söylemiştiniz.Maalesef öyle oldu.

- Peki siz ne yapıyorsunuz?

- Ne yapabiliriz ki Paşam.Biz emekli olmuş yaşlanmış kişiler olarak üzülüyoruz.Çaresiz birbirimize durumları anlatıp,yorum yapıyoruz.

- Peki gençlik ne yapıyor ,onlar da Cumhuriyet'e sahip çıkmıyorlar mı?Gençliğe Hitabetimi okumuyorlar mı?

- Okuyorlar Paşam ama herhangi bir hareket yapamıyorlar.Olağanüstü bir baskı ile üzerlerine gidiliyor.

- Böyle olabileceğini söylemiştim "Dahili ve harici bedhahlar olabileceğini,çok daha müsait olmayan durumlar olabileceğini,bütün bu ahval ve şerait içinde dahi birinci vazifelerinin vatanı ve Cumhuriyeti müdafaa etmek olduğunu söylemiştim.

- Paşam ortaöğretimde Andımızı dahi kaldırdılar.İlkokuldan itibaren eğitime dinciler hakim olmaya çalışıyor.Tarikatların hareketi hızlandı.Kutsal dinimizi,saf ve temiz vatandaşlarımızı kandırıp,Cumhuriyet düşmanı yetiştiriyorlar.

- Peki siz ne yapıyorsunuz?

- Biz kahroluyoruz ama üstü kapalı tehditler ve baskı altındayız. Maddi manevi baskı yaratıyorlar.Gazeteciler,üniversite öğrencileri,Cumhuriyetin aydınları hapishaneleri dolduruyor.

- Peki Türk vatandaşı olarak Bursa Nutku'mu okuyup anlamıyorlar mı?Ben Cumhuriyetin ilelebet payidar olacağını,benim naciz vücudumun toprak olacağını söylemiştim.Milli mücadelemizi ne kadar zor şartlar altında nasıl gerçekleştirdiğimizi yeni nesile öğretememişsiniz demek ki.

- Haklısınız Paşam.Köy enstitülerinden başladılar kapatmaya.Eğitim budana budana bilimsellikten uzak tamamen sahte dincilerin elinde ,rotasından çıkarıldı çağdaşlıktan uzaklaştı.

- Çok üzüldüm.

- Paşam maalesef son günlerde 16 Şehit daha verdik.Operasyon hatalı diyor muhalefet.Sorumlular bulunup yargılanmalı diyor.Ama dinleyen yok.Yine aynı sorumsuzluk devam ediyor.Muhalefette yerinde sayıyor eylem ve icraat yok.Sadece yeni seçilen bazı belediye başkanları iyi şeyler yapıyor.Paşam bir de Korona virüsü diye bir virüs çıktı.Onunla mücadelede de sonlardayız.

- Peki benim kurduğum Hıfzıhsıhha Enstitüsü vardı aşı üretemediler mi?

- Maalesef paşam orayı da kapattılar.Aşı üretimi artık ülkemiz yapamıyor.Dünyadan aşı arar durumdayız.

- Yazık çok yazık.

- Paşam vatandaşımız bilgi sahibi olamıyor.Yandaş medyadan gerçekleri öğrenemiyorlar.

- Bak sana söyleyeceğime dikkat et.

- Emriniz olur Paşam.

- Ben Rabbimin takdir ettiği ömrü yaşayıp ülkeme bütün gayretiyle çalışıp yapabileceğim herşeyi yapıp güçlü,çağdaş,laik,halkçı,milliyetçi,Cumhuriyet'e bağlı bir millet bırakıp vefat ettim.(Yani boyut değiştirdim geri gelme imkanım yok) Onun için herşeyi siz yapacaksınız.Gençliğe hitabımı bütün halka icap ederse tek tek anlatacaksınız.Bursa Nutku'mu iyice okuyup inceleyeceksiniz.Şimdilik söyleyeceğim bunlar.Eğer anlatmaya kalkarsam sayfalar yetmez.Artık herşey sizin elinizde.Bıkmayın ,vazgeçmeyin,korkmayın sonuna kadar Cumhuriyetle kalın.

- Çok teşekkür ederim Paşam.Bu kısa görüşmemizden çok mutlu oldum.Tekrar görüşmek dileğiyle en derin saygılarımla hoşçakalın.

-Hoşçakal."

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Her Mekanda 4 Mevsim Bahçe Keyfi, SOMFY Motorlu Pergola Çözümleri
Her Mekanda 4 Mevsim Bahçe Keyfi, SOMFY Motorlu Pergola Çözümleri
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu