|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Emniyet : "Özel araçta sosyal mesafe cezası iddiaları...
  • Reklam

Emniyet : "Özel araçta sosyal mesafe cezası iddiaları gerçek değil.."

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube yetkilileri, özel araçta sosyal mesafe mesafe cezası iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

03 Nisan 2020 - 16:04 - Güncelleme: 03 Nisan 2020 - 16:22

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube yetkilileri, sosyal medyada paylaşılan özel araçta sosyal mesafe cezası iddialarının gerçeği yansıtmadığını, trafik ekiplerinin böyle bir uygulama yapmadığını bildirdi.

Türkiye’de koronavirüs vakalarının artması üzerine seyahat kısıtlamaları getirilmişti. Sosyal medyada, kısıtlamanın özel araçları da kapsayacağı ve belirlenen kurallara uymayanlara ceza verileceği iddia ediliyordu.

Yetkililer, sosyal medyada dolaşan iddianın yalan olduğunu açıkladı.

Türkiye’nin koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında attığı en etkili adımlardan biri de ulaşımda alınan önlemler oldu. İlgili kurumların aldığı tedbirlerle hem şehir için ulaşımda hem de şehirlerarası yolculukta kısıtlama getirildi.

ÖZEL ARAÇLARA DA CEZA YAZILACAK İDDİASI

Türkiye’de ilgili kurumların söz konusu alanlara ilişkin çalışmaları devam ederken, sosyal medya üzerinden bir anda yayılan bazı mesajlar da bilgi kirliliğine yol açıyor.

Özellikle WhatsApp uygulaması üzerinden hızla yayılan bir mesajda, özel araç sürücülerine de ceza uygulanacağı şeklinde yanlış bir bilgi paylaşıldı.

Paylaşımda şu ifadeler yer alıyor:

“Özel aracınızda şoförün yanını boş bırakın, arkaya da 2 kişi cam kenarlarına olmak kaydıyla oturabilir. Aksi takdirde 150 TL ceza yazıyorlar. İtiraz ederseniz insan hayatını tehlikeye atmaktan 3 bin TL ceza yazıyorlar… Bugün uygulamaya başladılar. Her noktada çevirme var, haberiniz olsun.”

“BÖYLE BİR UYGULAMA YOK”

 İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü yetkilileri ise mesajda yer alan bilgilerin doğru olmadığını, trafik şube müdürlüğü ekiplerinin böyle bir uygulama yapmadığını söyledi.

Trafik Şube Müdürlüğü yetkilileri, virüsle mücadele kapsamında atılan adımların bugün itibarıyla toplu taşıma ve il dışına çıkış yapan araçlarla ilgili olduğunu, yeni bir uygulama olması halinde resmi kurumların mutlaka bilgi vereceğini belirtti.

 

TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) Eğitimleri Devam Ediyor
e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) Eğitimleri Devam Ediyor
Türkiye'de Can kaybı 4369'a, Vaka Sayısı 157 bin 814'e Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 4369'a, Vaka Sayısı 157 bin 814'e Yükseldi