|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Emniyet Teşkilatı 175. Yılında Ata’nın Huzurunda
  • Reklam

Emniyet Teşkilatı 175. Yılında Ata'nın Huzurunda

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 175’inci kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Emniyet Genel Müdürü (EGM) Mehmet Aktaş başkanlığındaki heyet Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdi.

06 Nisan 2020 - 15:17

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 175’inci kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Emniyet Genel Müdürü (EGM) Mehmet Aktaş başkanlığındaki heyet Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirdi.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’a, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları Erhan Gülveren ve  Ahmet Şengün, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Özel Harekat Başkanı  Selami Türker,  Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı Tolga Aliusta, Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanı  Ayşegül Özcan, Ankara İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı  Mahmut Çorumlu, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Kadir Yılmaz eşlik etti.

Heyetin Aslanlı Yol’da yürüyüşüyle başlayan tören, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’ın mozoleye çelenk koyması ve saygı duruşuyla devam etti. Ardından beraberindeki heyet ile birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektiren Genel Müdür Aktaş, Misak-ı Milli Kulesine geçerek Anıtkabir Özel Defterine şunları kaydetti:

“Aziz Atatürk,

Devletinin emrinde ve milletinin hizmetinde olan Türk Polis Teşkilatının 175. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle her daim göreve hazır mesai arkadaşlarımla birlikte manevi huzurunuzda bulunmaktan büyük onur duyuyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz.

Hukukun üstünlüğü ilkesine ve insan haklarına bağlı bir anlayışla cennet vatanımızın her köşesinde huzur ve güveni tesis etme, milletimizin can ve mal güvenliğini sağlama noktasında dün olduğu gibi bugün de görev aşkı, vatanseverlik ruhu ile çalışmalarımıza devam etmekte, bu kutsal emanetin sorumluluğuyla kanımızın ve terimizin son damlasına kadar mücadele kararlılığı, milletimizin duası ve desteği, yasalardan aldığımız güçle yeni hedeflere koşmaktayız.

Türk Polis Teşkilatımız en büyük eseriniz “Türkiye Cumhuriyetimiz” üzerinde hain emelleri olan her güruha karşı yasaların kendine verdiği yetki ve sorumluluklar çerçevesinde mücadelesini sürdürecek, tıpkı 15 Temmuz’da verdiği mücadele gibi Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaktır.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için gösterdiğiniz hedefler doğrultusunda, “barış, huzur, emniyet içinde bir Türkiye” idealiyle çalışmalarımızı sürdürecek, ecdadımızdan aldığımız ilham ve güçle istiklal ve istikbalimizi tehdit eden her türlü ihanet odağının kökünü kazıma azim ve kararlılığında olacağız.

Aziz hatıranızı daima saygıyla anıyor ve yaşatıyoruz."

 

ÖZEL HABER -**HALİS KAHRAMAN / TÜRKİYE HABER AJANSI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) Eğitimleri Devam Ediyor
e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) Eğitimleri Devam Ediyor
Türkiye'de Can kaybı 4369'a, Vaka Sayısı 157 bin 814'e Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 4369'a, Vaka Sayısı 157 bin 814'e Yükseldi