|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Engelli vatandaşa ÖHO şoföründen HAKARET
  • Reklam

Engelli vatandaşa ÖHO şoföründen HAKARET

Engelli bir vatandaş Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın kartı olmasına rağmen Kütahya'da ücretsiz binmek istediği bir özel halk otobüsünde (ÖHO) hakarete uğradı.

14 Kasım 2020 - 11:39 - Güncelleme: 14 Kasım 2020 - 16:40

Engelli bir vatandaş Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın kartı olmasına rağmen Kütahya'da ücretsiz binmek istediği bir özel halk otobüsünde (ÖHO) hakarete uğradı.
 
İşitme Sorunu Yaşayanlar Ve İşitme Cihazı Kullananlar Derneği Başkan yardımcısı Ahmet SARI  olayı şiddetle kınayarak, otobüs şoförünün cezalandırılmasını istedi.
 
 
Kütahya da Hilton oteli durağında evine gitmek üzere saat 17;15 de HAT’9 güzergahında 43 H 0025 Plakalı otobüse binen engelli bir vatandaş özel halk otobüs şoförü, bakanlıktan verilen kart ile ücretsiz biniş hakkı olmasına rağmen 65 yaş üstü yaşlılar ile birlikte engellilerde saat 16;00 dan sonra otobüse binemez diye hakaret etti ve otobüsten inmesini istedi.
 
O anlara ise otobüste bulunan vatandaşlar şahit oldu ve otobüs şoförüne engelliye karşı saygılı olmasını istedi..Yerinden kalkarak bağırmaya başlayan otobüs şoförü ile yüzde 70 engelli olan vatandaşı otobüsten zorla indirmeye kalktı ve engelli ilk durak olan menderes caddesi durağında inmek zorunda kaldı. Bu anlar otobüs kamerasına yansıdı.
 
İşitme Sorunu Yaşayanlar Ve İşitme Cihazı Kullananlar Derneği Başkan yardımcısı Ahmet SARI olayı şiddetle kınayarak, 43 H 0025 Plakalı otobüs şoförünün cezalandırılmasını istedi.
 
Ahmet SARI engellilerin 24 saat boyunca günde 4 kez halk otobüslerine binme hakkının olduğunu ve ücretinin Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ödendiğini belirterek, konuşmasında ayrıca şu ifadelere yer verdi.
 
"Ücretsiz toplu ulaşım hakkına sahip olan bazı emekli, yaşlılar ve engelliler özel halk otobüs şoförlerinin çok derin hakaretlerine maruz kalıyor. Yaşanan bu olaylar ile ilgili zaman zaman yetkili mercilere şikâyetlerde bulunuyoruz. Ama otobüs söförleri yine bildiğini okumaya devam ediyor. Bunlara caydırıcı cezalar verilmediği sürece engellilere yapılan hakaret, onur kırıcı konuşmalar ve otobüsten indirmeler devam edecektir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile Aralık’ta İddialı 
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile...
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor
Pandemi, Lojistik Sektörünü Hızla Dijitalleştiriyor