|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

ERDEF Genel Kuruluna Erzurumlulardan Yoğun İlgi

ERDEF Genel Kuruluna Erzurumlulardan Yoğun İlgi

Avrupa Yakasında faaliyetini sürdüren Erzurum Derneklerini çatısında toplayan Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Federasyonu’nun (ERDEF) 1.ci olağan genel kurulu gerçekleşti.

22 Ekim 2018 - 23:40 - Güncelleme: 14 Mayıs 2019 - 06:25

Avrupa Yakasında faaliyetini sürdüren Erzurum Derneklerini çatısında toplayan Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Federasyonu’nun (ERDEF) 1.ci olağan genel kurulu gerçekleşti.

Avrupa Yakasındaki Erzurum Dernek Başkanları ve Erzurumluların talebi doğrultusunda Kurucu Genel Başkanlık Misyonunu yüklenen Osman Nuri Toraman başkanlığında kurulan Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Federasyonu’nun ilk genel kurulu, Radyocu ve sunucu Adnan Akgül’ün sunumuyla 21 Ekim 2018 Pazar Günü Saat 17.00 de Esenler, Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde yapıldı.

ER-FED Genel Kuruluna Erzurumlulardan Yoğun İlgi

Genel Kurul öncesinde gösteri yapan Erzurum Bar ekibi büyük bir alkış topladı.

DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞANDI

Genel Kurula Erzurumlular yoğun ilgi gösterdi. Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Divan seçimi yapıldı. İstanbul Erzurumlular Federasyonu eski Başkanı ve Erzurum’lu Kanaat Önderlerinden Kenan Kağanaslan’ın divan başkanlığına seçildiği Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Federasyonu genel kurulunda büyük bir demokrasi şöleni yaşandı.

Tek listenin katıldığı genel kurulda aday olmak isteyebilecekler için divan tarafından süre tanındı. Başka adayın ve listenin çıkmadığı genel kurulda Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Federasyonu kurucu başkanı Osman Nuri Toraman Başkanlığındaki liste, oy birliği ile seçildi.

ER-FED Genel Kuruluna Erzurumlulardan Yoğun İlgi

Genel Kurulu değerlendiren ERDEF Başkanı Osman Nuri Toraman, “Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Federasyonu olarak Olağan Genel Kurulumuzu yaptık. Burada büyük bir demokrasi şöleni yaşandı. Genel Kurulumuzun tüm Erzurumlulara, milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum…” Dedi

ERDEF Genel Kuruluna Erzurumlulardan Yoğun İlgi

GENEL KURULA YOĞUN KATILIM

Avrupa yakasındaki tüm belediye başkanlarının ve Asya yakasındaki bazı belediye başkanlarının çiçekleri ile katıldığı, milletvekilleri, siyasiler ve bürokratların telgrafla kutladığı Genel Kurula yoğun bir katılım oldu…
İstanbul’daki Erzurumlu Kanaat Önderleri, siyasiler, bürokratlar ve işadamlarının büyük ilgi gösterdiği Genel Kurula, Esenyurt Belediye Başkanı ve yeni kurulan Erzurum Konfederasyonu (ERKON) Başkanı Ali Murat Alatepe, ERKON Kurucu Üyesi Mustafa Macit, Dursun İzci, Ali Akar, Hamit Aldır ve ERKON kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul Erzurumlular Federasyonu eski Başkanı Kenan Kağanaslan, Erzurum Aşkale Dernekler Federasyonu Başkanı Güngör Orbak, Esenyurt Erzurumlular Federasyonu Başkanı Halil Karapınar, Güngören ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Musa Keleş, Erzurumlu STK Yöneticisi İbrahim Bozkurt, Başakşehir Erzurumlular Derneği Başkanı Mehmet Tatlısu ve Yönetim Kurulu, Büyükçekmece Erzurumlular Derneği Başkanı Ahmet Yanık ve Yönetim Kurulu, Hınıslılar Derneği Başkanı Yavuz Aras ve Yönetim Kurulu, Sultangazi Erzurumlular Derneği Başkanı Ali Erzincan ve Yönetim Kurulu, Beylikdüzü Erzurumlular Derneği Başkan ve Yönetim Kurulu, Beyoğlu Erzurumlular Derneği Başkan yardımcısı Salih Koç, Beyoğlu Erzurumlular Vakfı yönetim kurulu üyesi Sadık Erdoğan, Aşkale köy derneği başkanı Yusuf Çakan ve Yönetim Kurulu, Ilıca Yeşilpınar köyü derneği başkanı Hikmet Parmaksız ve Yönetim Kurulu, Silivri Erzurumlular Derneği Başkanı Salih Bayram ve Yönetim Kurulu, İspir Kırık Köyü Derneği Başkanı Seracettin Bilgili ve Yönetim Kurulu, Erzurumlu Tiyatro sanatçısı ve Esenyurt belediyesi kültür müdürü Murat Balkuş, MHP Yakutiye İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Ufuk Şimşek, Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Federasyonu’nun yönetim kurulu üyeleri, Erdal Tuysuz, Mustafa Keleş, İhsan Yavuz, Engin Çakal, Erkan Candan, Ahmet Uçar, Dursun Ballı, Yavuz Aras, Selami Yavuz, Saffet Eren, Köksal Avcı, Miğdat Dadaşoğlu, İlhami Uçan, Mehmet Yazar, Hamit Özkan, Hasan Karataş, Servet Müftüoğlu, Kenan Kurt, Tuncer Yenigül, Yener Altay, Ayhan Çakal, Sıtkı Örengil, Meliha Şahin, Yüksel Dalkır Sefa, Leyla Akcil, Süheyla Akköse ve tüm yönetim kurulu üyeleri ile Gazeteciler Ahmet Kaplan, Erdal Yavuz, Erdal Codur, Hanifi Darçın ve çok sayıda Erzurumlu katıldı.

HABERİN FOTO GALERİSİ

ER-FED Genel Kuruluna Erzurumlulardan Yoğun İlgi

Genel kurula katılan, Erzurumlu genç siyasetçi Esenyurt Belediye Başkanı ve yeni kurulan Erzurum Konfederasyonu (ERKON) Başkanı Ali Murat Alatepe'ye ERDEF Başkanı Osman Nuri Toraman tarafından bir plaket verildi.

ERKON'la ilgili bilgi veren ERKON Başkanı Alatepe, "Erzurum'umuza ve Erzurumlulara hizmet etmek amacıyla İstanbul merkezli 3 Federasyon, Esenyurt Erzurum Dernekler Federasyonu, Avrupa Yakası Erzurum Dernekler Federasyonu, Aşkale Dernekler Federasyonu bir araya gelerek, Erzurum Konfederasyonu'nu kurduk. ERKON`un kuruluş çalışmalarında yer alacak olan, İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonu ve Şenkaya ve Köy Dernekleri Federasyonu ile birlikte Erzurum Konfederasyonu 5 Federasyonu bünyesinde bulundurmaktadır. Ana hedefimiz Erzurum ruhunu yaşatmaktır. Konfederasyonumuzun kuruluşunda yer alan, fikrini destekleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." Açıklamasını yaptı.

ER-FED Genel Kuruluna Erzurumlulardan Yoğun İlgi

İSTANBUL’DAKİ ERZURUM DAYANIŞMASI
İstanbul’daki Erzurum Dayanışmasının Örneği Olarak Avrupa Yakasında bulunan Erzurum Derneklerinin, "Federasyon" çatısı altında toplandığını ve yapılan kongre ile taçlandırıldığını ifade eden ERDEF Başkanı Osman Nuri Toraman, Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Federasyonu’nun İstanbul’daki Erzurum Dayanışmasının güçlendirilmesi ve Erzurumluluk bilincinin yükseltilmesi amacıyla kurulduğunu söyledi.

TEK AMACIMIZ ERZURUM’DUR

Erzurumluluk ve Erzurum bilincinin güçlendirilmesi, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi hedef ve misyonu ile çalıştıklarını ifade eden ERDEF Başkanı Osman Nuri Toraman, “Öncelikle Federasyon olarak tek amacımız Erzurum’dur. Hedefimiz;  Kültür ve medeniyetler şehri olan Erzurum’umuzun vizyonunun yükselmesine katkı sağlanması, Erzurum kültürünün ve sosyal bağların güçlendirilmesi, geleneklerinin yaşatılması geliştirilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılması; bu konuda çalışan kişi ve kurumlara destek verilmesi, İstanbul’da yaşayan Erzurumlular arasında kültürel, sosyal, ekonomik ve toplumsal ilişkilerin güçlendirilmesi, hemşerilerimizin seslerinin daha iyi duyurulabilmesi, dernekler arası kültürel dayanışmanın artırılması, derneklerin birbirleri arasında birlik ve beraberliğinin pekiştirilmesi, sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde bir kardeşlik bağı kurulmasıdır…
Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Federasyonu olarak ortak akılla oluşturulan projelerle kamuoyunu aydınlatmayı, Erzurum’un kalkınması için projeler üretmeyi hedefliyoruz… Ülkenin sıkıntılı günler geçirdiği süreçte birlik ve beraberliği pekiştirmek amacındayız…” Diye konuştu.

ER-FED Genel Kuruluna Erzurumlulardan Yoğun İlgi

BAŞKAN TORAMAN’DAN TEŞEKKÜR KONUŞMASI

Açılışa katılanlara teşekkür eden ERDEF Başkanı Osman Nuri Toraman, konuşmasında şu cümlelere yer verdi:

“Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Federasyonu olarak Olağan Genel Kurulumuzu yaptık. Bugün bizleri yalnız bırakmayan tüm Erzurumlu hemşerilerimize teşekkür ederiz.
Cumhuriyeti kuran şehrin evlatları, Nene Hatunların, Kara Fatmaların, Nafiz Kotanların, İbrahim Hakkı’ların, Abdurrahman Gazilerin, Habip Babaların, Kadı Seyfullah Efendilerin, Alvarlı Efelerin, Sümmanilerin, Aşık Reyhanilerin torunları.
Mustafa Kemal Atatürk'ün hemşerileri. Erzurum’un vatanperver dadaşları.
Yiğit, Mert, Özü Sözü bir, Fitne Fesat nedir bilmeyen, Fedakâr ve vefakâr, Vatansever Erzurumlular, dedik... Kalbi Erzurum ve Erzurumlular için atan, Birlik beraberlik adına katkı vermek isteyen tüm hemşerilerimizi, Derneklerimizi, Genel Kurul toplantımıza bekliyoruz dedik... Davetimize hemşerilerimiz icabet ettiler... 
Genel Kurulumuza katılan; Esenyurt Belediye Başkanı ve ERKON Başkanı Ali Murat Alatepe ye, Güngören ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Musa Keleş e, Esenyurt Erzurumlular Federasyonu Başkanı Halil Karapınar’a, Erzurum Aşkale Dernekler Federasyonu Başkanı Güngör Orbak’a, Erkon Erzurum Konfederasyonu Kurucular Kurulu üyesi Mustafa Macit, Dursun İzci, Ali Akar, Hamit Aldır’a, geçmiş dönem İstanbul Erzurumlular Federasyonu Genel Başkanı Kenan Kağanaslan’a, Başakşehir Erzurumlular Derneği Başkanı Mehmet Tatlısu’ya, Büyükçekmece Erzurumlular Derneği Başkanı Ahmet Yanik’a, Hınıslılar Derneği Başkanı Yavuz Aras’a, Sultangazi Erzurumlular Derneği Başkanı Ali Erzincan’a, Beylikdüzü Erzurumlular Derneği Yönetim Kuruluna, Beyoğlu Erzurumlular Derneği Başkan yardımcısı Salih Koç'a, Beyoğlu Erzurumlular Vakfı yönetim kurulu üyesi Sadık Erdoğan’a, Aşkale köy derneği başkanı Yusuf Çakan’a, Ilıca Yeşilpınar köyü derneği başkanı Hikmet Parmaksız’a, Silivri Erzurumlular Derneği Başkanı Salih Bayram'a, İspir Kırık Köyü Derneği Başkanı Seracettin Bilgili’ye, Esenyurt belediyesi kültür müdürü Murat Balkuş’a, MHP Yakutiye İlçe Belediye Başkan Aday Adayı kıymetli abimiz Ufuk Şimşek’e, İbrahim Bozkurt a ve isimlerini sayamadığım tüm katılımcılara...
Büyük emek sarf eden ilgili Yönetim Kurulu Üyesi yol arkadaşlarım; Erdal Tuysuz'a, Mustafa Keleş’e, Köksal Avcı ya, Hamit Özkan’a, Miğdat Dadaşoğlu’na, Yüksel Dalkır Sefa hanımefendinin şahsında Kadın Kollarımıza, Federasyonumuz Derneklerine, Yönetim kurulunda ki tüm arkadaşlarıma, bu salonu bize tahsis eden Esenler Belediyesine...
Güzel sunumuyla Adnan Akgül’e. Bizleri yalnız bırakmayan basın mensupları, Ahmet Kaplan, Erdal Yavuz, Erdal Codur ve Hanifi Darçın'a, şahsım ve Federasyon Yönetim Kurulunda ki arkadaşlarım adına şükranlarımı sunuyorum...”

HABERİN FOTO GALERİSİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşitme Engellilerin Stand Up Gösterisine Yoğun İlgi
İşitme Engellilerin Stand Up Gösterisine Yoğun İlgi
'Bu sayılar Küresel Amaçlar için!'
'Bu sayılar Küresel Amaçlar için!'