|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Erdoğan Brüksel’de! Dünyanın Gözü O Zirvede!
  • Reklam

Erdoğan Brüksel'de! Dünyanın Gözü O Zirvede!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "NATO Zirvesi" için NATO'nun yeni karargahına geldi.

11 Temmuz 2018 - 16:20 - Güncelleme: 12 Temmuz 2018 - 03:55

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "NATO Zirvesi" için NATO'nun yeni karargahına geldi. Erdoğan Brüksel'deki ilk mesajını verdi! Cumhurbaşkanı, Srebrenitsa soykırımına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu tür insanlık suçlarının tekrarlanmaması için hep birlikte mücadele edeceğiz." Dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi vesilesiyle Belçika'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere gittiği Belçika'nın başkenti Brüksel'e ulaştı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Brüksel Havalimanı Askerî Terminal'de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Belçika Dışişleri Bakanlığı Protokol Müdürü Büyükelçi Françoise Goustin, Türkiye'nin NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Fatih Ceylan, NATO Genel Sekreter Yardımcısı Tacan İldem, Türkiye'nin Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Türkiye'nin Brüksel Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü, Türk Askerî Temsil Heyeti Başkanı Hava Korgeneral Nihat Kökmen ile misyon yetkilileri karşıladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte eşi Emine Erdoğan, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, MHP İstanbul Milletvekilleri Cemal Çetin ve İsmail Faruk Aksu da Brüksel'e gitti.

BRÜKSEL'DEKİ PROGRAMA KATILDI

Erdoğan, 29 ülke liderinin katılımıyla başlayan NATO Zirvesi'nde yer almak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'deki programa katıldı. 
Brüksel Havalimanı Askeri Terminal'inden NATO'nun yeni karargahına gelişinde Erdoğan'a, makam aracında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu eşlik etti. Erdoğan ve Çavuşoğlu'na, NATO'ya üye ülkelerin devlet başkanlarının karargaha giriş yaptığı bölümde Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da katıldı. 
Erdoğan, karargaha girişinde Türk ve yabancı basın mensuplarını selamladı. 

NATO NEZDİNDEKİ DAİMİ TEMSİLCİLİĞİ'NİN RESMİ AÇILIŞI

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO'nun yeni karargahında, Türkiye'nin NATO Nezdindeki Daimi Temsilciliği'nin resmi açılışını yaptı. 
​​​​​​​Erdoğan, açılış kurdelesini Çavuşoğlu ve Akar ile birlikte kesti, ardından delegasyon görevli personelle hatıra fotoğrafı çektirdi. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet, daha sonra Diplomat Restaurant'ta, devlet ve hükümet başkanları onuruna verilen resepsiyona katıldı. 
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ev sahipliğinde gerçekleşen NATO Zirvesi resmi karşılama törenine katıldı. 
NATO Zirvesi, 29 ülkenin liderlerinin katılımıyla Belçika'nın başkenti Brüksel'de başladı. 
NATO Karargahı'nın girişinde bulunan Agora alanında, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ev sahipliğinde liderler için resmi karşılama töreni yapıldı. 
Stoltenberg, Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu NATO'ya üye ülkelerin liderleriyle tek tek tokalaştı.

ERDOĞAN TRUMP'LA BİR SÜRE SOHBET ETTİ

Daha sonra Stoltenberg eşliğinde 29 ülkenin lideri, NATO'nun tarihi ve faaliyetlerinin anlatıldığı sergiyi gezdi. Stoltenberg, sergi alanında liderlere NATO hakkında bilgi verdi.
Bu sırada Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban ile bir süre sohbet etti. 
Liderler, üye ülkelere ait helikopter gösteri uçuşunun yapılacağı alana geçerken Erdoğan'ın, ABD Başkanı Donald Trump ile uzun süren sıcak sohbeti dikkat çekti. 
Gösteri uçuşu öncesinde 29 üye ülkenin liderleri aile fotoğrafı çektirdi.
Helikopter gösteri uçuşu sonrasında Erdoğan ve NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, samimi bir şekilde sohbet ederek NATO Karargah binasına girdi.
Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'ndeki "Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı"na katıldı.
Konferans Merkezi Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya katılan liderlerin yerlerini aldığı esnada, ABD Başkanı Donald Trump, Erdoğan'la samimi şekilde tokalaştı.
Trump, ayrıca Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'la da bir süre sohbet etti. 
Erdoğan'ın beraberindeki heyette, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da hazır bulundu. 
Toplantının basına açık gerçekleşen bölümünde, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Belçika Başbakanı Charles Michel açılış konuşmaları yaptı.
Toplantının basına kapalı birinci oturumuna katılan Erdoğan da kısa bir konuşma gerçekleştirecek. 'İnsanlık suçlarının tekrarlanmaması için birlikte mücadele edeceğiz.'  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Srebrenitsa soykırımına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu tür insanlık suçlarının tekrarlanmaması için hep birlikte mücadele edeceğiz." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atak Farma'dan 16 Bin Metrekarelik Tesis Yatırımı
Atak Farma'dan 16 Bin Metrekarelik Tesis Yatırımı
 #HakVarHukukVar, Polislere söz verdiniz..!
#HakVarHukukVar, Polislere söz verdiniz..!