|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Erdoğan’dan Lavrov’a Yanıt: Biz Biliriz

Erdoğan'dan Lavrov'a Yanıt: Biz Biliriz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un "Türkiye Afrin'i Suriye yönetimine teslim etmeli" yaklaşımını çok yanlış bulduğunu söyleyerek, Afrin'i kime vereceğini Türkiye'nin çok iyi bildiğini kaydetti.

10 Nisan 2018 - 14:21

Erdoğan, AKP’nin TBMM’deki grubu sonrasında gazetecilerin soruları üzerine Lavrov‘un basına yansıyan “Türkiye Afrin’in kontrolünü Suriye hükümetine geri vermeli” açıklamalarını değerlendirdi.

Erdoğan, “Bu yaklaşım çok yanlış. Afrin’i kime vereceğimizi biz çok iyi biliyoruz. Öncelikle Suriye’de şu anda başka ülkelerin kontrol altında tuttuğu yerlerin Suriye’ye teslimi konuşulsun. ‘Oraları rejim verdi’ ifadesi bizi ikna etmez. Biz yeri geldiği zaman Afrin’i Afrinlilerin kendisine bizzat teslim ederiz. Ama bunun zamanlaması bize aittir, biz belirleriz, Sayın Lavrov değil” ifadesini kullandı.

Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’ın kimyasal gaz saldırısı sonrasında Suriye rejimine yönelik askeri müdahaleyi dışlamayan açıklamalarının hatırlatılması üzerine de durumu yakından izlediklerini belirtti. Trump ile yeni bir telefon görüşmesi yapıp yapmayacağının sorulmasına karşılık da Erdoğan, “Şu an itibariyle ararsa görüşmemek için hiçbir neden yok. Gelişmelere göre gerekirse ben de ararım” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kızım Gibi Kokuyorsun’a İtalya’dan İki Ödül
Kızım Gibi Kokuyorsun’a İtalya’dan İki Ödül
İBB’den BM’nin Aktivizm Kampanyasına Destek
İBB’den BM’nin Aktivizm Kampanyasına Destek