|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Erdoğan’dan ‘Öcalan’ın Mektubu’ Açıklaması

Erdoğan’dan ‘Öcalan’ın Mektubu’ Açıklaması

Tunceli Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Kemal Özcan tarafından PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın mektubu açıklandı. Türkiye gündemine bomba gibi düşen teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın yazdığı öne sürülen mektubu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da soruldu.

21 Haziran 2019 - 09:05

Silivri Cezaevi'ne tutuklu olan HDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş', 23 Haziran'da İBB Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun desteklenmesini isteyen bir çağrı yaptı. Bu çağrının ardından İmralı'daki Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın bir mektupla yanıt vereceği konuşulmaya başlandı.

Ve, Tunceli Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Kemal Özcan tarafından PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın mektubu açıklandı.

Türkiye gündemine bomba gibi düşen teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın yazdığı öne sürülen mektubu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da soruldu.

Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın yazdığı öne sürülen mektupla ilgili Erdoğan, “Bizim derdimiz o değil çünkü oralardan ne gelir ne gelmez az çok kestiriyoruz” dedikten sonra, şunları söyledi: "Burada aslında bir iktidar mücadelesi var. Bu iktidar savaşında tabii HDP-PKK kanadında yaşanan bu savaş, tabii Öcalan ve Demirtaş noktasında da ciddi bir iktidar mücadelesine doğru bir kayma gösteriyor. Hatta daha ileri dağ da bu mücadelenin içerisinde. Ben bunu biraz daha ileri taşıyorum, Avrupa’da. Öcalan, iktidarını bunların hiçbirine kaçırmak istemiyor. Bununla ilgili de çok sert açıklamaları var.

ÖCALAN, DEMİRTAŞ’A HESAP SORUYOR

Demirtaş’a hesap sormaktan tutun da dağa hesap sormaya varıncaya kadar. Yani onların kendisine ihanet ettiği inancında. Ve bu ihaneti sebebiyle onara kesin tavırları var. Yaptığı açıklamada, ‘eğer siz beni destekliyorsanız, eğer benim arkamda olan bir partiyseniz, ben sizin ne oraya ne şuraya değil, siz kendi gücünüzü ortaya koymalısınız ve burada bunların herhangi birinden yana değil, kendi tarafsızlığınızı ortaya koymalısınız’ gibi bir hava içinde. Burada bir liderlik mücadelesi var. Öcalan, Demirtaş’a ve dağa böyle mesaj veriyor."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜSİAD SD2 Üçüncü Dönemi Başlıyor
TÜSİAD SD2 Üçüncü Dönemi Başlıyor
PayU’dan, Refah Üzerine Küresel Araştırma
PayU’dan, Refah Üzerine Küresel Araştırma