|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Erdoğan’dan Önemli Açıklamalar
  • Reklam

Erdoğan'dan Önemli Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi açılışında konuştu. Erdoğan, 2011'de yaşanan kazanın ardından kapalı tutulan tesisin yeniden açıklamasının çok önemli olduğunu söyledi.

05 Şubat 2020 - 15:12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisi açılışında "Dünyanın en büyük ve güçlü ordularından birine sahip Türkiye için mühimmatın diğer adımları da önemlidir" dedi.

2011'de yaşana kazanın ardından kapalı durumda bulunan tesisin yeniden açılmasının çok önemli olduğunu belirten Erdoğan, "Yılda 3 bin ile 6 bin ton arasında mühimmatı işleyecek ve sıfır atık projesiyle geri dönüşüme kazandıracak" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

- Türkiye'yi F-35'leri vermemekle tehdit edenlere en büyük cevabı kendi savaş uçağımızla vereceğiz.

- Akıncı insansız hava aracını uçurduk. Yüksek irtifa, ağır bomba taşıyabilen böyle bir insansız hava aracına kavuştuk. Yakında hizmete girecek.

- Gökbey helikopterimiz de test uçuşları sonrasında seri üretime geçecek.

- Savunma sanayinde son 17 yılda yaptığımız hamlelerle yerlilik ve millilik oranı yüzde 20'lerden yüzde 70'lere çıkmış durumda.

- Bozdoğan füzemizi en kısa sürede envantere alacağız.

- (HİSAR-A Füze Sistemi) Bu sistemi mümkünse hemen Suriye sınırımıza yerleştirerek önemli bir eksiğimizi gidermiş olacağız.

- Tasarımından üretimine her aşamada yerli olacak savaş uçağımızı inşallah 2023'te hangardan çıkaracağız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emniyet Müdürü :
Emniyet Müdürü : " Atlı Polis Birlikleri kaldırılmalı..! "
Emektar polisin SAHİPSİZLİK İsyanı
Emektar polisin SAHİPSİZLİK İsyanı