|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Erdoğan ve Trump Arasında Telefon Görüşmesi
  • Reklam

Erdoğan ve Trump Arasında Telefon Görüşmesi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD lideri Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştiğini, ikili ve bölgesel konuların görüşüldüğünü açıkladı.

22 Mart 2018 - 17:38

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki görüşmeye ilişkin bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald Trump arasında bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir. Görüşmede, NATO müttefiki ve stratejik ortak olan iki ülke arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesinin önemi teyit edilerek bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur. İki lider, müşterek stratejik sınamalar karşısında daha yakın işbirliği yapmak için atılan adımların sürdürmesi ve ikili ilişkileri olumsuz etkileyen hassasiyetlerin giderilmesi hususlarında mutabık kalmışlardır.”

BEYAZ SARAY’DAN AÇIKLAMA

Görüşmeyle ilgili bir açıklama da Beyaz Saray’dan geldi. Erdoğan-Trump görüşmesi ile ilgili açıklamada, “Stratejik konularda işbirliği güçlendirilecek. Görüşmede bölgesel konular ele alındı” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emekli polise bu muamele yapılır mı ?
Emekli polise bu muamele yapılır mı ?
EMŞAV'dan Şehit Ailelerine Ramazan GIDA YARDIMI
EMŞAV'dan Şehit Ailelerine Ramazan GIDA YARDIMI