|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Erol Büyükburç Kabri Başında Anıldı
  • Reklam

Erol Büyükburç Kabri Başında Anıldı

Türk Pop Müziğinin Kurucusu Erol Büyükburç, vefatının 4. Yıldönümünde; kabri Başında Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve Dualarla Anıldı…

15 Mart 2019 - 12:20 - Güncelleme: 20 Mart 2019 - 08:29

Türk Pop Müziğinin Kurucusu Erol Büyükburç, vefatının 4. Yıldönümünde; ailesi, yakınları ve tüm sevenleri tarafından Zincirlikuyu Mezarlığındaki kabri başında anıldı.

Kabri başında toplanan ünlü sanatçının sevenleri, kabrine çiçekler bıraktı ve Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

Kızı Evren Büyükburç’ta, Erol Büyükburç’un kabrini çiçeklerle süsledi. 

Anma programına yoğun katılım oldu. Ünlü sanatçı için okunan Kur'an tilavetini dinleyen sevenleri, Erol Büyükburç için dua etti…

Anma törenine, Kızı Evren Büyükburç, Sanatçı dostları; Murat Evgin, Metin Özülkü, Oktay Ülkügüner, Gazeteci Murat Özkan, Volkan ve Hakan Erk kardeşler, Gazeteci Ahmet Kaplan, Erdener Koyutürk, Şengül Turan, Akif Karkın, Erol Büyükburç’un ailesi, dostları ve sevenleri katıldı…

Babasını sevenlerin kendilerini yalnız bırakmadığını ifade eden sanatçının kızı Evren Büyükburç, “Babam Erol Büyükburç’u sevenler yanımıza. Yalnız bırakmıyorlar bizleri.
Onlar sayesinde güç buluyoruz bizde. Aynı duyguları paylaştığımıza inandığım sevenlerini aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz.” Diyerek dostları sayesinde güç bulduklarını kaydetti.

Sanat camiasının ve dostlarının kendilerini yalnız bırakmadığını ifade eden Erol Büyükburç'un kızı Evren Büyükburç, "Her sene düzenli olarak babamı anmaya devam ediyorum. Ömrüm el verdiğince de devam edeceğim. Ne mutlu sevenleri de burada. Onlara tekrar tekrar teşekkür ederim. Babacığımın anneciğimin ruhları şad olsun. Tüm sevenlerine sonsuz saygımı hürmetlerimi iletiyorum.” Sözlerine yer verdi.

"BÖYLE DEĞERLER KOLAY YETİŞMİYOR"

Babası Erol Büyükburç’un ve tüm sanatçıların unutulmaması gerektiğine işaret eden Evren Büyükburç, “Sanatçılarımızı unutmamalıyız. Unutturmamalıyız. Böyle değerler kolay yetişmiyor." Sözlerini kullandı...

Sanatçı Hakan Erk, "Bizim için farklı bir insandı. Amca yeğen ilişkimiz vardı. Son 10 senesini birlikte geçirdik. Devamlı gülerdi. İstanbul beyefendisiydi. Hiçbir zaman kendisini unutmayacağız" şeklinde konuştu.

Sanatçı Volkan Erk, "Türk pop müziğin kralı Erol Büyükburç'u sevgi, rahmet ve özlemle anıyoruz. Onu hiç bir zaman unutmayacağız. Onun ismini her zaman yaşatacağız" diye konuştu.

Gazeteci Murat Özkan, “Değerli Dostum, Sevilen Sanatçımız Erol Ağabeyimizi, bugün aramızdan ayrılışının 4.yıldönümünde, hasretle ve sevgiyle anıyorum. Sadece bugüne özel değil, bizler her gün onu, dostluğuyla, şarkılarıyla, müzikleriyle hatırlıyoruz.” İfadesini kullandı.

Gazeteci Ahmet Kaplan’da, “Gönül dostum, ağabeyim Türk Pop Müziğinin Mimarı Erol Büyükburç'u aramızdan ayrılışının 4. Yılında dualarımızla anıyoruz… Sadece Türk POP’ unun değil gönüllerin de mimarı idi Erol Büyükburç… Kalbimizde yaşıyor, unutmuyoruz…  Halkın gönlünde on yıllarca taht kurmuş Erol Büyükburç’u içimizde bitmeyen özlemimizle ve dualarımızla anıyoruz. Erol Büyükburç, hep kalbimizde yaşayacak.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüs Sonrası, Türkiye İçin 100 Milyar Dolar Yatırım Fırsatı Var
Koronavirüs Sonrası, Türkiye İçin 100 Milyar Dolar Yatırım...
Türkiye'de Can kaybı 4340'a, Vaka Sayısı 156 bin 827'ye Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 4340'a, Vaka Sayısı 156 bin 827'ye Yükseldi