|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Erol Büyükburç, Vefatının 5. Yılında Dualarla Anıldı
  • Reklam

Erol Büyükburç, Vefatının 5. Yılında Dualarla Anıldı

Türk Pop Müziğinin Kurucusu Erol Büyükburç, aramızdan ayrılışının 5. yılında Zincirlikuyu mezarlığındaki aile kabristanında kızı Evren Büyükburç ve ailesinin katılımıyla anıldı.

14 Mart 2020 - 23:47 - Güncelleme: 17 Mart 2020 - 06:24

12 Mart 2015 yılında vefat eden ünlü sanatçımız Erol Büyükburç, Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve Dualarla yad edildi…

Türk Pop Müziğinin Kurucusu Erol Büyükburç, aramızdan ayrılışının 5. yılında Zincirlikuyu mezarlığındaki aile kabristanında kızı Evren Büyükburç ve ailesinin katılımıyla anıldı. 

Kızı Evren Büyükburç tarafından yapılan organizasyonla, kabri başında gerçekleştirilen anma töreninden sonra Reşit Paşa Merkez Camii'nde de Erol Büyükburç, Emel Büyükburç ve Ajlan Büyükburç'un ruhları için Kuran okutuldu.

Reşit Paşa Merkez Camii'nde de Erol Büyükburç ve vefat eden aile fertleri için kur'an tilavet edildi ve tatlı dağıtıldı.

KORONAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE DOSTLARIMIZI DAVET EDEMEDİK

Erol Büyükburç’un kabrini çiçeklerle süsleyen kızı Evren Büyükburç, “Babam Erol Büyükburç’u sevenler hep yanımızda oldu. Yalnız bırakmadılar bizleri. Onlar sayesinde güç buluyoruz bizde. Fakat bu yıl dünyayı etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle dostlarımızı davet edemedik. Sadece ailemiz kabir ziyareti yaptık, dualarımızı ettik ve Reşit Paşa Merkez Camii'nde de Erol Büyükburç, Emel Büyükburç ve Ajlan Büyükburç'un ruhları için Kuran okuttuk. Her zaman yanımızda olan ve tüm dostlarımıza selamlarımızı ve sevgilerimizi iletiyoruz.” Diye konuştu.

EROL BÜYÜKBURÇ'TAN EVREN BÜYÜKBURÇ'A TEBRİK ÖPÜCÜĞÜ

Türkiye’nin efsane sanatçısı merhum Erol Büyükburç, kendisi gibi sanatçı  kızı İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Araştırma Görevlisi Ünlü Piyanist Evren Büyükburç'u  konserlerinde yalnız bırakmıyordu.  
İstanbul Üniversitesi’nde Muhteşem bir Piyano Resitali veren Piyanist Evren Büyükburç'u, programın ardından duygulu bir öpücükle tebrik eden efsane sanatçı Erol Büyükburç'u 16 Aralık 2012 tarihinde Gazeteci Ahmet Kaplan fotoğraflamıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hakkari ile Van İl Emniyet Müdürleri Değişti
Hakkari ile Van İl Emniyet Müdürleri Değişti
İstanbul'da 116 araç sürücüsüne DRİFT yapmaktan 6700'er lira CEZA
İstanbul'da 116 araç sürücüsüne DRİFT yapmaktan 6700'er lira...