|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Erzurum Konfederasyonu Kuruldu

Erzurum Konfederasyonu Kuruldu

İstanbul ve Erzurum başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinde, Erzurumluluk kültürünü yaşatma ve Erzurumluluk bilincini kurumsallaştırma amacıyla hizmet veren federasyonlar, İstanbul merkezli federasyonlaşma kararı aldı.

29 Eylül 2018 - 04:06 - Güncelleme: 14 Mayıs 2019 - 06:31

Erzurumlular Konfederasyon Çatısında Toplanıyor. İstanbul ve Erzurum başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinde, Erzurumluluk kültürünü yaşatma ve Erzurumluluk bilincini kurumsallaştırma amacıyla hizmet veren federasyonlar, İstanbul merkezli federasyonlaşma kararı aldı.

Kültür ve medeniyetler şehri olan Erzurum’umuza ve Erzurumlulara hizmet etmek amacıyla Türkiye genelinde kurulmuş Federasyonlar, il dernekleri, ilçe dernekleri ve köy dernekleri kısa adı ERKON olan ERZURUM KONFEDERASYONU çatısında toplanıyor.

Esenyurt Erzurum Dernekler Federasyonu,  Avrupa Yakası Erzurum Dernekler Federasyonu ve Aşkale Dernekler Federasyonu bir araya gelerek 10 kişilik kurucular kurulu girişimiyle ERZURUM KONFEDERASYONU'nu kurdu.

ERZURUMLULUK vizyonunu geliştirmek, dernekler, birlikler ve federasyonlar arası kültürel dayanışmayı artırmak, sosyal bağları güçlendirmek, İstanbul ve Erzurum başta olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinde yaşayan Erzurumluların seslerini daha iyi duyurabilmek, birlik ve beraberliği pekiştirmek, sevgi, saygı ve hoşgörü çerçevesinde bir kardeşlik bağı kurmak amaçları ile kuruluşunu tamamlayan ERZURUM KONFEDERASYONU’nun Erzurum’un gelişimine ve kalkınmasına katkı sunma, ortak akılla oluşturulan projelerle kamuoyunu aydınlatma, sessiz çoğunluğun sesi olma misyonunu üstleneceği belirtildi.

28 Eylül 2018 tarihi itibariyle resmi başvurusu yapılan ve 34-246/122 Kütük numarasıyla kuruluşu onaylanan ERZURUM KONFEDERASYONU'nun Kurucular Kurulu tarafından kurumsal logosu paylaşıldı ve kuruluşu nedeniyle yapılan basın açıklamasında şu cümleler yer aldı…

“Bu güne kadar kültür ve medeniyetler şehri olan Erzurum’umuza ve Erzurumlulara hizmet etmek amacıyla kurulmuş Türkiye genelinde Federasyonlar, il dernekleri, ilçe dernekleri ve köy dernekleri faaliyet yapmaktadırlar. Bu çalışmaların daha kapsamlı, daha etkili, daha yaygın, daha güçlü ve kurumsal olarak yapılması için, İstanbul merkezli 3 Federasyon (1- Esenyurt Erzurum Dernekler Federasyonu 2- Avrupa Yakası Erzurum Dernekler Federasyonu 3- Aşkale Dernekler Federasyonu) bir araya gelerek, T.C. İstanbul Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğüne gerekli müracaatı yaparak, kısa adı ERKON olan ERZURUM KONFEDERASYONU 34-246/122 sayı numarası ile kurduk.

2018/09/2018-09-29-04-34-07.jpg

ERKON`un kuruluş çalışmalarında yer alan fakat henüz kurucu Federasyon olması için gerekli evrakları tamamlama aşamasında olan, İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonu ve Şenkaya ve Köy Dernekleri Federasyonu ile birlikte ERZURUM KONFEDERASYONU 5 Federasyonu bünyesinde bulundurmaktadır. 

Ana hedefimiz Erzurum ruhunu yaşatmaktır. Konfederasyon fikrini destekleyen, kuruluşlara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. İstanbul`da birçok il çalışmalarını Konfederasyon düzeyinde yaparken, elbette Erzurum`unda en üst düzeyde temsil edilmesi için Konfederasyon kurarak gerekli adımı attık. Türkiye`nin neresinde olursa olsun Erzurum`a ve Erzurumluya hizmet amaçlı kurulmuş tüm STK`larla kucaklaşacak her geçen gün hizmet halkalarını genişleterek, el ele vererek beklenen özlenen birlik ve beraberliği sağlayacaktır. ERKON İstanbul başta olmak üzere, Türkiye’nin tüm illerindeki dernek ve federasyonlarla birlikte bir çatı altında hizmet verecek bu alanda kurumsal bir anlayışla öncülük edecektir. Konfederasyonumuzun Erzurum`a Erzurumlulara ve tüm Türkiye`ye hayırlı olmasını diliyoruz.

2018/09/2018-09-29-04-43-23.jpg

ERKON Kurucular Kurulu 10 kişiden oluşmaktadır. 

Ali Murat ALATEPE Esenyurt Belediye Başkanı Kurucu Başkan Kurucu Üye
Mustafa MACİT İş Adamı Kurucu Üye
Lokman ARICIOĞLU Balıkesir İl Spor Müdürü Kurucu Üye
Halil İbrahim KARAPINAR İş Adamı Kurucu Üye ve Esenyurt Erzurum Dernekleri Federasyonu Başkanı
Güngör ORBAK İş Adamı Kurucu Üye ve Erzurum Aşkale Dernekler Federasyonu Başkanı
Osman Nuri TORAMAN Mali Müşavir Kurucu Üye ve Avrupa Yakası Dernekler Federasyonu Başkanı
Dursun İZCİ Avukat Kurucu Üye
Serap ÖZTÜRK Beyoğlu İlçe Tarım ve Orman Müd.  Kurucu Üye
Hamit ALDIR İş Adamı Kurucu Üye
Ali AKAR İş Adamı Kurucu Üye

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.
Erzurum Konfederasyonu Kurucular Kurulu”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nusaybinli Öğrenciler Adnan Polat’ı Ziyaret Etti
Nusaybinli Öğrenciler Adnan Polat’ı Ziyaret Etti
SOMFY Akıllı Termostat ile Düşük Fatura, Yüksek Konfor
SOMFY Akıllı Termostat ile Düşük Fatura, Yüksek Konfor