|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Erzurumlulardan, ‘Yerel Seçim Bildirgesi’
  • Reklam

Erzurumlulardan, ‘Yerel Seçim Bildirgesi’

İstanbul’daki Erzurumlular; Siyasi Partilerin listelerinde yer alacak Erzurumlu adaylar için, “Erzurumluların ‘Nüfus’u da, ‘Nüfuz’u da Yeterlidir” diyerek Erzurumlu aday faktörünün 2019 yerel seçimlerini direkt etkileyeceğini söyledi.

20 Kasım 2018 - 02:51

Yaklaşan 2019 yerel seçimleri öncesinde İstanbul’daki Erzurumlu kanaat önderleri ve dernek başkanları ile istişare ederek, “Yerel Seçim Bildirgesi” hazırladı.

İstanbul’daki Erzurumlular; Siyasi Partilerin listelerinde yer alacak Erzurumlu adaylar için, “Erzurumluların ‘Nüfus’u da, ‘Nüfuz’u da Yeterlidir” diyerek Erzurumlu aday faktörünün 2019 yerel seçimlerini direkt etkileyeceğini söyledi.

ERZURUMLULAR YEREL SEÇİM BİLDİRGESİ

Erzurum derneklerinin yerel seçimler öncesinde izleyecekleri yolları belirlemek amacıyla bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirten İstanbul Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Federasyonu (ERDEF) Başkanı Osman Nuri Toraman, önemli kararlar aldıklarını belirtti.

Önümüzdeki mart ayında yapılacak yerel seçimlerde siyasi parti ayırmaksızın Erzurumlu adayların desteklenmesi için karar aldıklarını açıklayan ERDEF Başkanı Osman Nuri Toraman, Erzurum Derneklerinin ortak düşünceleri ile hazırlanan Yerel Seçim Bildirgesi’nde yer alan kararlara ilişkin açıklamada bulundu.

SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI

Erzurumlu adayları listelerin önemli yerlerinde görmek istediklerini belirterek Siyasi partilere çağrıda bulunan Toraman; “Siyasi partiler bize ne kadar değer verirse, Erzurumluları ne kadar çok kazanacak yerlere koyarsa, biz bundan mutlu oluruz. Ama bu demek değildir ki, birinin yanında diğerinin karşısındayız. Hemşerilerimizin kazanmasını, Belediye başkanı seçilmesini tabii ki gönlümüz arzu ediyor.” Diye konuştu.

İSTANBUL’DAKİ ERZURUMLU KANAAT ÖNDERLERİ

İstanbul’daki Erzurumlu kanaat önderleri ve dernek başkanları ile istişare edilerek, İstanbul Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Federasyonu yönetimi tarafından hazırlanan Yerel Seçim Bildirgesi ERDEF Başkanı Osman Nuri Toraman tarafından paylaşıldı.

İŞTE; İSTANBUL’DAKİ ERZURUMLULARIN 2019 YEREL SEÇİMLERİ İÇİN HAZIRLADIKLARI “YEREL SEÇİM BİLDİRGESİ.”

“Erzurumlular, Vatan’ın ihtiyacı olduğu en dar zamanlar da, hep ön saflarda olmuş, canını kanını vermiş, Erzurum bir kadim şehirdir.  
Ancak bunun karşılığını, ne siyasette, ne ticarette, ne sporda ne de şehrin sosyal ve ekonomik gelişmesinde, ne yazık ki alamamış bir şehirdir…

‘ELDE BİR’

Milletvekilliği genel seçimlerinde ve yerel seçimlerde, gurbetteki Erzurumlular hep görmezden gelinmiş, çoğu yerde ‘elde bir’ olarak kabul edilmiş, hele de siyasi partiler tarafından adeta ‘yok’ sayılmıştır. Bu durum kabul edilebilir bir hal değildir. Bir şehrin gelişebilmesinin en önemli şartlarından birisi de, o şehrin gurbette yaşayan insanlarının siyasette ve bürokraside etkin görevlere gelmeleridir…

Şu ana kadar bu konuda çok fazla mesafe kat edememiş olan Erzurumluları, 31 Mart 2019’da yeni bir sınav beklemektedir. Bu seçimlerde, İstanbul’da pek çok Erzurumlu hemşerimiz, çeşitli ilçelerde belediye başkanlığına ve belediye meclis üyeliklerine aday adayı olmuşlardır.

KATKI VERECEĞİZ

İşte bu aşamada. 
Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Federasyonu olarak tüm aday adayı hemşerilerimize katkı ve destek vereceğiz. Bu misyonu yüklenip, elimizden geleni yapacağız…
Amacımız; Erzurumluların İstanbul’da hak ettikleri şekilde, hak ettikleri makamlarda temsil edilmelerini sağlamak ve halka hizmet etmelerinin önünü açmak, buna katkı vermektir…

Bu anlamda;
ER-DEF olarak, parti gözetmeksizin Erzurumlu adaylarımızın arkasında duracağız.
Aday gösterilmeleri için her türlü desteği vereceğiz.
‘Biz birlikte güçlüyüz!’ sözünden hareketle, İstanbul’da tüm aday hemşerilerimizin yanında ve sonuna kadar destekçisi olacağız…
Siyasi parti yöneticilerine diyoruz ki;
Unutmayınız.
Nüfus değil. 
NÜFUZ’dur önemli olan.

GÜCÜMÜZ YETERLİDİR

İstanbul’da yaşayan Erzurumluların ‘Nüfus’u da, ‘Nüfuz’u da yeterlidir.
Bu ayrıntıyı Siyasal Partilerin hepsinin dikkatine sunuyoruz.
Erzurumlu adaylarımıza destek için elimizde ki tüm imkanları seferber edeceğiz. İstanbul’da yaşayan tüm hemşehrilerimize ulaşacak imkanımız vardır.
Partiler bu sözlerimizi dikkate alır, tarafsız davranıp, Erzurumlu adayları tercih ederse, kazanırlar.
Bu partilere oy verilmesi anlamında, elimizde ki tüm imkanları kullanırız…
Son söz olarak;
İstanbul’da ki tüm aday adaylarımıza başarılar diliyoruz.
Allah yollarını açık etsin.
Yanlarındayız…

Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘İstiklal Caddesi’ni Kimlikli Bir Alan Haline Getireceğiz’
‘İstiklal Caddesi’ni Kimlikli Bir Alan Haline Getireceğiz’
Kütahya Emniyet Müdürü Koç, Polis Emeklileri Derneğini ziyaret etti
Kütahya Emniyet Müdürü Koç, Polis Emeklileri Derneğini ziyaret...