|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Esenyurt Bu Kez Bir DADAŞ’a Emanet

Esenyurt Bu Kez Bir DADAŞ'a Emanet

Esenyurt'ta Yeni Bir Dönem Başlıyor.. Esenyurt Belediyesi eski Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun istifasının ardından yeni Belediye Başkanı belli oldu.

19 Aralık 2017 - 01:45 - Güncelleme: 21 Aralık 2017 - 01:50

İstanbul'un Esenyurt Belediyesi eski Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun istifasının ardından yeni Belediye Başkanı belli oldu.
İstanbul'un Esenyurt Belediyesi'nde Başkan Necmi Kadıoğlu'nun sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmesinin ardından, Siteler ve Toplu konutlardan sorumlu danışmanlığını yapan Esenyurt Meclis üyesi Ali Murat Alatepe, Esenyurt’un yeni Belediye Başkanı oldu...
İstanbul'daki başarılı Erzurumlu siyasetçilerden Esenyurt Meclis üyesi Ali Murat Alatepe, 2009 Yerel seçimlerinde Esenyurt Belediye meclis Üyesi seçildi, 2011-2014 arası Belediye encümeni ayrıca 5 yıl plan Bütçe ve Spor Komisyonu üyeliği yaptı.
Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun istifasının ardından Belediye Başkan adayı olması için yoğun bir baskı alan Ali Murat Alatepe AK Parti'nin başkan adayı olarak gösterildi... 
Alatepe'nin isminin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da sunulduğu öğrenildi.
İsmi temayül yoklamasında da öne çıkan Esenyurt Meclis üyesi Ali Murat Alatepe Esenyurt’un yeni Belediye Başkanı oldu... 

ALİ MURAT ALATEPE KİMDİR? 
Ali Murat Alatepe, 1966 Erzurum merkez doğumlu. Eğitimini Erzurum ve Ankara da çeşitli okul, kişisel gelişim ve dil kursları ile birlikte sürdürdü.
AK Parti Siyaset Akademisi 3. dönem mezunu. 2007 Genel Seçimleri ve referandumların da SKM Başkanlığı görevlerini, ayrıca Esenyurt - Kıraç birleşmesi sonucunda 2009 yerel, 2010 -2012 referandumları ve 2011 genel 2014 yerel seçimlerinde SKM bşk yardımcısı olarak görev yaptı.
2009 Yerel seçimlerinde Esenyurt Belediye meclis Üyesi seçildi, 2011-2014 arası Belediye encümeni ayrıca 5 yıl plan Bütçe ve Spor Komisyonu üyeliği yaptı.
2014 yerel secimlerinde tekrardan Esenyurt'tan İBB Meclis Üyesi seçildi. Alatepe 2012'den beri Necmi Kadıoğlu'nun Siteler ve Toplu konutlardan sorumlu danışmanlığını yapıyordu Evli ve 3 çocuğu var.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkente BİSİKLET YOLU müjdesi
Başkente BİSİKLET YOLU müjdesi
Otonom araçlar trafik kazalarını önleyecek..
Otonom araçlar trafik kazalarını önleyecek..