Polis çocuğu Ünlü TV Sunucusu Esra Erol'un kaleme aldığı " Polis çocuğu olmak..! " başlıklı makalesi sosyal medyada polis gruplarında paylaşılınca polisler tarafından büyük beğeni topladı.
Esral Erol, hafta içi her gün ATV'de canlı olarak yayınlanan "Esra Erol'da " isimli programı halen sunuyor..
Esra Erol'un babasının Emniyet teşkiatından emekli Başkomiser Seyfi Erol olduğu, Genel merkezi İstanbul'da bulunan ve Türkiye genelinde 43 şubesi ile halen faaliyet gösteren KYÇ Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği'nin bir dönem Kütahya Şube Başkanı görevini yürüttüğü, halen eşi ve çocuklarıyla birlikte İstanbul'da emeklilik yaşantısını sürdürdüğü öğrenildi.
![](https://www.turkiyehaberajansi.com/images/files/2022/10/63395ae34927b.jpg)
Esra Erol Kimdir ?
Esra Erol, 12 mayıs 1982 tarihinde İstanbul Eyüp’de doğdu.
5 kız çocuğun ortancasıdır. Aslen Sinop Ayancık'lı bir ailenin çocuğudur. Adı Seyfi ve polis olan babasının tayin olduğu Kütahya’da İlk, orta ve lise öğrenimini tamamladı.
Kız lisesi Çini Seramik mezunudur. Açık Öğretim Fakültesi’nden mezun oldu. Maltepe Üniversitesi’nin diksiyon-spikerlik kurslarına katıldı. Sonra Marmara Üniversitesi Radyo-Televizyon bölümünde eğitim aldı.
Beden Eğitimi öğretmeni olmayı planlarken televizyoncu oldu. Lise yıllarından beri yerel radyo ve televizyonlarda kendi hazırladığı programları sundu.
İki yıl üst üste Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden biri olan Altın Kelebek’i alarak en iyi sunucu ödülünü kazandı.
2010 yılında başlattığı sosyal sorumluluk projesi Umut Evi ile 6000 kadına ücretsiz danışmanlık hizmeti verdi, projenin gelirini ise içeriğini program adayı kadınların olduğu "Sessiz Kadınlar " ve " Kara Duvak " kitabı ile elde etti. Programında engelli vatandaşlara desteğinden dolayı mavi kapak kampanyasıyla 1000‘in üstünde akülü sandalye dağıttı.
2 Temmuz 2010 tarihinde iş insanı Ali Özbir ile evlenen Esra Erol iki çocuk annesidir.