|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Facebook’ta ’Kukon Kukon’ İsimli Dolandırıcı’ya Dikkat
  • Reklam

Facebook’ta 'Kukon Kukon' İsimli Dolandırıcı’ya Dikkat

Facebook’taki yeni dolandırıcı; Kukon Kukon (Richmond Reyes Santiago). Tuzağa düşürmeye çalıştığı kişilere kendisini “Ben Banco De Oro Filipinler'de çalışan bir bankacı olan Bay Richmond Reyes Santiago.” Diye tanıtıyor.

14 Temmuz 2020 - 04:13

Yurt dışından dolandırıcılık amacıyla gönderilen e-postalara ve mesajlara dikkat.

Son dönemde yurt dışından kişisel mail adreslerine, facebook’a whatsapp’a dolandırıcılık amaçlı gönderilen mesajlarla kimlik avcılığı yapılıyor…

KENDİNİ BANKACI DİYE TANITIYOR

Facebook’taki yeni dolandırıcı; Kukon Kukon (Richmond Reyes Santiago) TÜRKİYE'DE SIKI BİR ÇALIŞMA BAŞLATMIŞ.  Facebook'ta Kukon Kukon (Richmond Reyes Santiago) rumuzuyla açılan hesap sahibi tuzağa düşürmeye çalıştığı kişilere Filipinlerde bulunan Banco De Oro isimli bankanın adını kullanarak kendisini “Ben Banco De Oro Filipinler'de çalışan bir bankacı olan Bay Richmond Reyes Santiago.” Diye tanıtıyor. 

Son günlerda facebook https://www.facebook.com/kukon.kukon.5203 adresi üzerinden arkadaşlık gönderen Kukon Kukon (Richmond Reyes Santiago) isimli kullanıcı / kullanıcılar Türkiye’de dolandırıcılık mesajları atmaya başladı… 

8,500,000,00 ABD DOLARI VAADLİ MESAJ

Masaj attığı kişileri tuzağa düşürmeye çalışan dolandırıcı / dolandırıcılar Kukon Kukon (Richmond Reyes Santiago) mesajında, 8,500,000,00 ABD Dolarıbir fonu % 50/50 oranında eşit olarak paylaşma önererek aldattığı kişilerin kimliklerini ele geçiriyor veya bu fon için bazı ödemeler gerektiğini ileri sürerek para talebinde bulunuyor.

Bu mesajlara cevap verilmesi ve oltaya düşürdükleri kişilerin inanması için her türlü yalanı söyleyen Kukon Kukon (Richmond Reyes Santiago) isimli kullanıcı / kullanıcılar avlarını kandırabilmek için şu mesajı gönderiyorlar:

“Dostluk elimi sunuyorum ve beni iyi kalpli olarak kabul edeceğinize inanıyorum, profilinizi okudum ve sizinle iletişim kurmaya ve birbirimize en iyi nasıl yardımcı olabileceğimizi görmeye itildim. Ben Banco De Oro Filipinler'de çalışan bir bankacı olan Bay Richmond Reyes Santiago. Sizinle paylaşmak istediğim, ilginizi çekeceğine inandığım önemli bir iş tartışması yapıyorum, çünkü soyadınızla bağlantılı ve ikimiz de bundan yararlanacağız. 
Bir Geç Sayın Benson Ahmet, ülkenizin Gold Business'ta bulunan bir vatandaşıdır ve hem yeni hem de eski arabaların, ağırlıklı olarak Almanya, ABD ve Japonya'dan kamyonların ithalatçısı ve ihracatçısıydı ve aynı zamanda Filipinler'de Shell şirketi ile iş danışmanı 2005 yılında bankamla 8,500,000,00 ABD Doları (Sekiz Milyon Beş Yüz Bin Birleşik Devlet Doları) değerinde sabit bir depozito var, bu depozitonun son ödeme tarihi 22 Ocak 2017 idi. Ne yazık ki Benson Dubai'den son Air_Crash kurbanları arasındaydı Rusya'ya. 
Bay Benson, hesap açıldığında Kin / Heir'in Sonraki'den bahsetmedi ve Bay Benson evli değildi ve çocuk yoktu. Son zamanlarda, Banka Yönetimim, sözleşmeyi yenilemek için fonları hakkında ne yapacağım konusunda talimat vermemi istedi. Bunun olacağını biliyorum ve bu yüzden durumu idare etmenin bir yolunu arıyordum, çünkü Banka Müdürlerim Benson'un öldüğünü ve herhangi bir Mirasçı olmadığını bilirse, kişisel kullanımları için fon alacaklar, Bu yüzden böyle olmasını istemiyorum. Soyadınızı görünce mutluydum ve şimdi aynı hesapta olduğunuz için sizi Kin / Heir'in Next'i olarak sunmak için işbirliğinizi arıyorum. Onunla birlikte adıma ve banka genel merkezlerim hesabı size bırakacaktır. 
Sizi fonlardan faydalanıcı yapmak için tüm yasal belgeleri isimlendireceğim. işlem, sizi ve beni herhangi bir yasa ihlaline karşı koruyacak meşru bir düzenleme çerçevesinde yürütülecektir. 
Parayı, Banka Yöneticilerinin almasına izin vermekten daha iyidir, bu yüzden fonları her iki tarafa % 50/50 oranında eşit olarak paylaşmamızı öneriyorum. 
Bu konuda fikrinizi bildirin ve lütfen bu bilgileri gizli olarak ele alın ve burada güvenlik amacıyla facebook'ta buna yanıt vermeyin. 
Davetsiz misafirlerden kaçınmak için gizli tutun ve muamele edin.
Acil e-postanızı kesinlikle kişisel E-posta adresim veya whatsapp aracılığıyla aldığımda ayrıntılar hakkında size daha fazla yazmam gerekiyor.
Em: ichmondreyessantiago9@gmail.com
whatsapp +639286507077”

UZMANLAR UYARIYOR

Küçük, kimlik bilgilerini veren kişiden bir süre sonra para aktarımı için karşı taraftan ücret ödenmesi gerektiği yalanıyla para yatırması istenildiğini belirten Uzmanlar, "Bağış ve miras gibi gerekçeler ve yüksek bedellerle kişileri cezbetmek isteyen dolandırıcılar, bu yolla karşısındakinin kimlik bilgilerini ele geçirmeye çalışıyor. 
Bu yöntemle şahısların hem kimlik bilgileri hem de paraları dolandırıcılar tarafından ele geçirilebiliyor.
Bu tür bir durumla muhatap olanların yetkili kurumlara şikayet etmeleri gerekir. Yetkililer, bu mesajların kaynağın tespit etmesi gerekir. Hangi ülke kaynaklıysa buradaki muhataplarla iletişime geçip dolandırıcılığın kaynağından kurutulması gereklidir.” Diye uyardı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Amir
    1 ay önce
    Hi yeap he send us a letter on face book and he tell us send me email and we send and the bank emaild me about Benson arbi amiri about 8500000 USD and he told us you should get loywer for your self about 1630 $ and we didint send to him
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronanın İnsanı Nasıl Hasta Ettiği Bulundu
Koronanın İnsanı Nasıl Hasta Ettiği Bulundu
AKINCI’dan Merak Uyandıran Teaser
AKINCI’dan Merak Uyandıran Teaser