|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Fahri Trafik Müfettişi Sayısı 36 Bini Aştı
  • Reklam

Fahri Trafik Müfettişi Sayısı 36 Bini Aştı

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Planlama ve Destek Daire Başkanı Mehmet Yavuz, " Türkiye genelinde görevli Fahri Trafik Müfettişi sayısı 36 bini aştı.." dedi

02 Mart 2020 - 16:58 - Güncelleme: 03 Mart 2020 - 09:00

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Planlama ve Destek Daire Başkanı Mehmet Yavuz, mevcut 20 bin 500 müfettiş sayısına ilaveten ihtiyaç duyulan illerde yeni müfettiş görevlendirmesi ile Türkiye genelinde görevli fahri trafik müfettişi sayısının 36 bin 610 kişiye ulaştığını bildirdi.

Trafiğe kayıtlı araç sayısına göre, fahri trafik müfettişi sayısının tespit edildiğini ifade eden  Başkan Yavuz, Ankara'da ise 4 bin 779 fahri trafik müfettişi olduğunu belirterek, elektronik ortamda fahri trafik müfettişlerinin kural ihlal tespit tutanak işlemlerini kolaylıkla yapabildiklerini, bu mobil uygulamanın da 16 Temmuz 2019 tarihinde hayata geçtiğini açıkladı.

Başkan Yavuz, fahri trafik müfettişlerinin sivil vatandaşlar arasından seçildiğini, seçilen müfettişlerin 1997 yılından itibaren trafikte düzeni sağlamaya katkı sunmaya başladığına dikkat çekerek, "Trafiğin eğitim, ilk yardım, altyapı ve denetimden oluşan dört temel unsuru var. Denetim de trafik polislerine yardımcı olmaları için sivil vatandaşlar arasından fahri trafik müfettişleri seçiyoruz.

Bu yılın Ocak ayında Türkiye genelinde fahri trafik müfettişi görevlendirmesi onayı verilen vatandaşlara İl Emniyet Müdürlüklerinin trafik denetleme şubesi görevlileri tarafından eğitim verildi..

Artık şimdi sahada trafik polisinin bulunmadığı noktalarda, fahri müfettişler denetim yapacaklar. Trafikte kural ihlali yapan sürücüleri tespit ederek, mobil uygulama ile tutanak tanzim edecekler. Onların tanzim ettikleri bu tutanaklar gerekli kontroller yapıldıktan sonra görevli polisler tarafından cezaya dönüştürülecek.." diye konuştu.

 

ÖZEL HABER -** Halis KAHRAMAN- ( TÜRKİYE HABER AJANSI ) 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de Can kaybı 4515'e, Vaka Sayısı 163 bin 103'e Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 4515'e, Vaka Sayısı 163 bin 103'e Yükseldi
Erdoğan,
Erdoğan, "Gönüller Kazanmak İçin Çalıştık”