|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Fenerbahçeli Engelli Taraftarlar Stadyumdan Maç İzleyemiyor
  • Reklam

Fenerbahçeli Engelli Taraftarlar Stadyumdan Maç İzleyemiyor

Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda engelli taraftarlara ayrılan bölümün değiştirilmesi için başlatılan kampanyaya 32 binden fazla kişi imzalarıyla destek verdi.

21 Ocak 2020 - 19:50

Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda engelli taraftarlara ayrılan bölümün değiştirilmesi için başlatılan kampanyaya 32 binden fazla kişi imzalarıyla destek verdi.

Engelli taraftarların Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda kendilerine ayrılan bölümden maçı göremediğini söyleyen, kendisi de engelli bir birey olan Alimert Orhan, imza kampanyası platformu ‘Change.org’da bir kampanya başlattı.

‘Change.org/EngelliTaraftarlarFB’ adresinde devam eden kampanyaya bugüne dek 32.900’ün üzerinde kişi imza verdi.

Diğer yandan engelli taraftarlar, kampanya sayfası altındaki yorumlarda şikâyetlerini dile getirdi.
Tarık Dündar adlı bir vatandaş, yaşadığı sıkıntıyı şu şekilde ifade etti: “Ben de engelli oğlumla maça gittim, tekerlekli sandalyeden sahayı görmesinin imkânı yok. Engellilere kale arkası değil de maraton tribününde üst sıralarda yer ayrılması lazım.” 

Türkiye’de ve yurtdışında iyi örnekleri var

Kampanyayı başlatan Alimert Orhan, kampanya sayfasında, engellilere ayrılan yer konusunda iyi örnek olan stadyumların görsellerinden örneklere de yer veriyor. Orhan, bu konuda Allianz Arena, Old Trafford, Vodafone Park, TT Arena ve Timsah Arena’nın iyi birer örnek olduğunu söylüyor. 

Verilen cevap tatmin etmedi

Kampanyanın sosyal medyada ses getirmesi üzerine açıklamalarda bulunan Fenerbahçeli Yönetici Mustafa Kemal Danabaş, istenilen anlamda bir değişiklik yapmanın mümkün gözükmediğini, fiziki şartların bunun için müsait olmadığını dile getirdi.

İmza kampanyasını yürüten Alimert Orhan ise bu yanıttan memnun olmayarak, imza atanlarla paylaştığı metinde şu ifadelere yer verdi: “Benim ve diğer engelli taraftarların stadyumdan maç izlemek hakkı değil mi? Diğer taraftarlardan farkım nedir? Açıkçası bu yanıt bana Fenerbahçe Kulübü’nün engelli taraftarları önemsemediğini hissettirdi ve çok üzdü. Büyük Fenerbahçe camiasının ne yapıp edip bu konuya bir çözüm bulacağını düşünüyordum. Hâlâ da umudumu kaybetmedim.”

Kampanya ‘Change.org/EngelliTaraftarlarFB’ adresinde devam ediyor. 

2004 YILINDA DA DİLEKÇE VERİLMİŞTİ

Daha önce de Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadında Engelli Tribünü olmaması tepki almış, "Stadımızda Engelliler İçin Daha İyi Bir Yer Yapılmalı" konusuyla gündeme gelmiş ve ardından 1000’e yakın imza toplanmıştı…

Fenerbahçe stadı gibi modern bir statta engelli taraftarların güvenli korunaklı ve maça hakim bir noktadan maç izleme şansı bulmaları için 28.08.2004 tarihinde hazırlanan dilekçe ile FB Kulübüne müracaat edilmesine rağmen bugüne kadar olumlu bir sonuç alınamadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emektar polislere 3600 talebi için hep aynı CEVAP
Emektar polislere 3600 talebi için hep aynı CEVAP
TEMÜD-DER Başkanı :
TEMÜD-DER Başkanı : "Tüm dostlarıma teşekkürler.."