|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Filli Boya markasını da barındıran Betek Boya Japonlara Satıldı

Filli Boya markasını da barındıran Betek Boya Japonlara Satıldı

Japon Nippon, Filli Boya markasını da barındıran Betek Boya ve iştirak hisselerini satın aldı. Japon Nippon ve Betek Boya arasında devir sözleşmesi imzalandı…

26 Nisan 2019 - 13:52

Japon Nippon, Filli Boya markasını da barındıran Betek Boya ve iştirak hisselerini satın aldı. Japon Nippon ve Betek Boya arasında devir sözleşmesi imzalandı…

Filli Boya markasını da barındıran dekoratif boya ve yalıtım sistemleri şirketi Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin Japonya merkezli Nippon Paint Holdings'e devir anlaşması imzalandı.

Betek A.Ş., tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Ülkemizde sektörünün öncüsü konumundaki Betek A.Ş., Asya ve Japonya’nın lider markası, dünyanın 4. büyük boya üreticisi Nippon Paint Co. ile hisse devri anlaşmasını imzalamıştır.” Denildi.

İşlemin finansal danışmanlığını yürüten Ünlü&Co'dan yapılan yazılı açıklamada da devir işleminin Rekabet Kurumu ve ilgili ön koşulların gerçekleşmesiyle tamamlanacağı ifade edildi.
Açıklamalarda işlemin bedeli yer almadı.

BETEK BOYADAN AÇIKLAMA

Betek boya tarafından yapılan açıklama da şu cümleler yer aldı.
Kamuoyuna Duyuru
Betek A.Ş., Türkiye ve bölgemizde boya branşlarında ve mantolama alanında stratejik yatırımlarıyla büyüme hedefinde ilerlemiş  ve gelecek planlarına yönelik, pazar fırsatlarının geliştirilmesi üzerine işbirliklerini değerlendirme sürecini büyük ve önemli bir adım ile tamamlamıştır.
Ülkemizde sektörünün öncüsü konumundaki Betek A.Ş., Asya ve Japonya’nın lider markası, dünyanın 4. büyük boya üreticisi Nippon Paint Co. ile hisse devri anlaşmasını imzalamıştır.
Bu büyük adımın, ülkemiz ve coğrafyamızda Betek A.Ş.’nin gelişme planlarını destekleyerek, gelişme hızını ve büyüklüğünü bir üst seviyeye taşıyacağına inancımız tamdır.
Nippon Paint Holding’in, firmamıza olan ilgisi ve özeni; Betek A.Ş.’nin sahip olduğu istisnai pozisyonuna, ülkemizin coğrafi, stratejik konumuna ve potansiyeline duyduğu güven bizi onurlandırmıştır. 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

DEVİR İŞLEMİNİN DANIŞMANLIĞINI ÜNLÜ & CO GERÇEKLEŞTİRDİ

Türkiye’nin öncü dekoratif boya ve yalıtım sistemleri şirketi Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş. (Betek) ve iştiraklerine ait hisselerin Japonya merkezli Nippon Paint Holdings Co., Ltd’e (Nippon) devir sözleşmesi imzalandı. Devir sürecinin finansal danışmanlığını ÜNLÜ & Co üstlendi. 
Rekabet Kurumu ve ilgili ön koşullarının gerçekleşerek devir tamamlandığında, Betek’in, global lider Nippon ile birlikte Türkiye’deki pazar öncülüğünü daha da pekiştireceği ve bölgede de hızla büyüyen bir güç olacağı ön görülüyor.

Betek Yönetim Kurulu Başkanı Gözde Akpınar “Betek A.Ş., Türkiye ve bölgemizde boya branşlarında ve mantolama alanında stratejik yatırımlarıyla büyüme hedefinde ilerlemiş ve gelecek planlarına yönelik pazar fırsatlarının geliştirilmesi üzerine işbirliklerini değerlendirme sürecini büyük ve önemli bir adım ile tamamlamıştır.
Ülkemizde sektörün öncüsü konumundaki Betek A.Ş., Asya ve Japonya’nın lider markası, dünyanın 4. büyük boya üreticisi Nippon Paint Holding ile hisse devri anlaşmasını imzalamıştır.

Bu büyük adımın, ülkemiz ve coğrafyamızda Betek A.Ş.’nin gelişme planlarını destekleyerek, gelişme hızını ve büyüklüğünü bir üst seviyeye taşıyacağına inancımız tamdır. Nippon Paint Holding’in firmamıza olan ilgisi ve özeni, Betek A.Ş.’nin sahip olduğu istisnai pozisyonuna, ülkemizin coğrafi stratejik konumuna ve potansiyeline duyduğu güven bizi onurlandırmıştır. Türkiye ve coğrafyamıza hayırlı olmasını diliyorum.“ dedi.

Nippon Paint Holding Group CEO’su Mr. Tetsushi Tado “Betek Boya’nın Nippon Paint Holdings Group bünyesine katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Betek ve Nippon’un yakın kurum kültürü ile kusursuz bir ekip oluşturabileceklerine inanıyoruz ve pazardaki lider konumlarının ortak heyecanını yaşıyoruz. Ayrıca, Betek’in kuruluşundan bu yana sağladığı başarılara ve yönetimine son derece güven duyuyoruz. Betek’e Grubumuza hoş geldin demek istiyorum.” dedi

ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mahmut L. Ünlü “Türkiye’de son dönemde uluslararası stratejik yatırımcıların dahil olduğu rekabetçi bir süreç sonucunda gerçekleşen en önemli işlemlerden birini başarıyla sonuçlandırmış bulunuyoruz. Bu işlem, mevcut ekonomik zorluklara karşın Türkiye’nin iç pazar dinamikleri ve bölgedeki konumuyla stratejik yatırımcılar için önemini tekrar ortaya koymuştur.” dedi.

ÜNLÜ & Co Kurumsal Finansman Yönetici Direktörü İbrahim Romano “Bu sene finansal piyasalardaki genel algının aksine, ülkemiz birleşme ve satın alma piyasalarında hareketli bir senenin geçmesini beklemekteyiz. Betek’in satışı ile başladığımız 2019 yılına farklı iş ve sektörlerde biz de birçok işlemi sığdırmayı planlıyoruz. Özellikle faaliyet gösterdikleri alanlarda lider konumda bulunan şirketler için, çok uluslu stratejik yatırımcıların yoğun ilgisine şahit olmaktayız. Biz de bu süreçte, yerli şirketlerimize değer katacak, ülkemizin üretim ve teknoloji kapasitesini artıracak yatırımcıları kazanabilmek için ilave katma değer yaratmayı öncelikli hedefimiz olarak belirlemiş bulunmaktayız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İl Emniyet Müdürü Akay'dan Polis Derneğine Ziyaret
İl Emniyet Müdürü Akay'dan Polis Derneğine Ziyaret
Santa Farma OTC Ürün Pazarına Girdi!
Santa Farma OTC Ürün Pazarına Girdi!