|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
FTM Derneği Başkanı Güleçyüz, karayollarına görüş bildirdi
  • Reklam

FTM Derneği Başkanı Güleçyüz, karayollarına görüş bildirdi

Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği Başkanı Av.Sami Güleçyüz, Karayolları Genel Müdürlüğüne (KGM) bir yazı ileterek, O-3  Avrupa Otoyolu ile diğer bağlantı yollarındaki Yönlendirme Tabelaları hakkında yazılı bir görüş bildirdi.

12 Ağustos 2020 - 15:56 - Güncelleme: 12 Ağustos 2020 - 16:25

Merkezi İstanbul'da bulunan Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği Başkanı Av.Sami Güleçyüz, Karayolları Genel Müdürlüğüne (KGM) bir yazı ileterek, O-3  Avrupa Otoyolu ile diğer bağlantı yollarındaki Yönlendirme Tabelaları hakkında yazılı bir görüş bildirdi.

Başkan Güleçyüz'ün dernek yönetim kurulu adına Karayolları Genel Müdürlüğüne (KGM) ilettiği Karayollarındaki Trafik Yönlendirme Tabelaları hakkındaki görüş yazısında şu ifadeler yer aldı : 

"Türkiye genelinde trafik güvenliğini sağlamak için denetim görevi yapan 34.000  üzerindeki Fahri Trafik Müfettişini (FTM) temsil eden birlik sıfatıyla, vatandaşlarca İstanbul’da bulunan dernek merkezimize gerek Belediyeler gerekse Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) yetkisindeki yol durumlarıyla ilgili görüş, öneri ve şikayetler iletilmektedir.

Son  günlerde ise O-3 Avrupa Otoyolu ile diğer bağlantılı yollarda yer alan yanıltıcı yönlendirme tabelaları ile ilgili olarak yoğun şikayetler gelmekte, hatta sürücülerin kasıtlı olarak  daha pahalı olan O-6 otoyolu ile Yavuz Sultan Selim (YSM) köprüsüne yönlendirildiği  iddialarına yer verilmektedir ki yıllardır her zaman çalışmalarıyla vatandaşlarca takdir gören   Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) gibi bir güzide kurumumuzun bu konuda yanlış anlaşılması haksızlık olacaktır.   

Söz konusu şikayet üzerine, yönetim kurulumuzca görevlendirdiğimiz üyelerimizin yerinde yaptığı incelemelerde maalesef sürücüyü yanıltıcı tabelaların mevcut olduğu tespit edilmiştir.

Şöyleki,

1 - Edirne tarafından İstanbul yönüne giderken Çerkezköy ve Çatalca civarında

2 - Yine İstanbul Havalimanından İstanbul’a doğru giderken İstanbul olarak O-6 ile YSM köprüsüne yönlendiren tabelalar görülmüştür. Bu tabelalar, öncesinde İstanbul şeklinde belirtilip kavşağa gelince aniden 0-3 ile O-6 ayrımı yapılmış ve o sırada yanlış yöne gidip geri geri gelmek suretiyle trafik tehlikesi yaratacak araçlar olduğu gözlenmiştir. 

Bu durum eğer yeterli önlem alınmazsa ileride çok büyük trafik facialarına sebep olabilir.

Bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak bize gelen bu şikayetleri size iletiyor, gerekirse O-1, O-3, O-6 gibi otoyollarımızı işaret eden tabelaların  birbirinden farklı renklerle belirlenmesini, ya da farkı belirleyici unsurlarla sürücülerin uyarılması görüşümüzü saygı ile sunarız.."

 

ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Macron ve Erdoğan Mektuplaştı
Macron ve Erdoğan Mektuplaştı
ADAC Opel e-Rally Cup Yarış Takvimi Belirlendi
ADAC Opel e-Rally Cup Yarış Takvimi Belirlendi