|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

FTM’lerden İEM’e 10 Nisan Ziyareti
  • Reklam

FTM'lerden İEM'e 10 Nisan Ziyareti

Fahri Trafik Müfettişleri Derneği genel başkanı Av. Sami Güleçyüz, “Milletin temel hak ve özgürlüklerinin korunması ve toplumun düzen içerisinde yaşamını sürdürmesi için güvenlik hizmeti sunan Türk Polis Teşkilatı 174. kuruluş yılını kutluyoruz.

09 Nisan 2019 - 23:56

"10 Nisan, Polis Günü", nedeniyle, Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Sami Güleçyüz, Genel Başkan Yardımcısı Coşkun Çağlar, Genel Sekreteri Ahmet Kaplan ile Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Halis Kahraman İstanbul İl Emniyet müdür yardımcısı Bülent Ay'ı makamında ziyaret etti ve 10 Nisan polis gününü, Polis teşkilatının 174. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Ülkemizin ve güvenliğimizin teminatı olan Türk Polis teşkilatının kuruluş yıldönümü nedeniyle İstanbul İl Emniyet müdür Yardımcısı Bülent Ay'ı makamında ziyaret ettiklerini ifade eden Fahri Trafik Müfettişleri Derneği genel başkanı Av. Sami Güleçyüz, “Milletin temel hak ve özgürlüklerinin korunması ve toplumun düzen içerisinde yaşamını sürdürmesi için güvenlik hizmeti sunan Türk Polis Teşkilatı 174. kuruluş yılını kutluyoruz.
10 Nisan, Polis Günü Aziz Milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan edilen bir şükran günüdür.
Türk Polis Teşkilatımız 10 Nisan 1845 tarihinde kurulmuştur. Türk Polisi, 174 yıldan bu yana gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır.
Vatanı ve milleti uğruna canlarını dahi vermekten sakınmayan tüm polislerimize görevlerinde üstün başarılar, sağlık ve mutluluk temenni ediyorum.
Bu uğurda canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi de rahmetle anıyor, milletimize, polis teşkilatına, ailelerine ve geride kalanlarına sabırlar diliyoruz.” Dedi.

Görüşmede Fahri Trafik Müfettişlerinin Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı Düzenleyebileceği Kanun Maddelerinde Yapılan Değişikliklerin de konuşulduğunu ifade eden Güleçyüz, “2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda yapılan değişiklikle fahri trafik müfettişlerinin trafik kural ihlali tespit tutanağı düzenleyebileceği güncel kanun maddelerinde yapılan yeni düzenleme ve İstanbul’u izleyen MOBESE ve İBB kameraları ile yapılan izlemeler konusunda bilgi alışverişi yaptık.” Diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sanatçı Cevher Can’ın Yeni Klip Heyecanı
Sanatçı Cevher Can’ın Yeni Klip Heyecanı
'Türkiye, Yeniden Şekillenecek Dünyanın Yıldız Ülkelerinden Biri Olacak'
'Türkiye, Yeniden Şekillenecek Dünyanın Yıldız Ülkelerinden...