|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Geleceğin Modacıları Büyüledi

Geleceğin Modacıları Büyüledi

Vakko Esmod Moda Akademisi öğrencilerinden muhteşem bir yılsonu defilesi

12 Haziran 2015 - 13:14

Geleceğin moda endüstrisini yaratacak profesyoneller yetiştirmek amacı ile Türkiye’nin köklü moda markası Vakko ve dünyanın köklü moda okulu Esmod tarafından kurulan Vakko Esmod Moda Akademisi’nin üç yıllık diploma programını tamamlayıp mezun olan öğrencilerle, eğitimleri devam eden öğrenciler sene boyunca yaptıkları çalışmaları 11 Haziran’da Vakko Zorlu’da düzenlenen özel bir defile ile sergiledi.

Genç yeteneklerin, 90 parçadan oluşan koleksiyonu, aileleri, Esmod Paris yöneticileri, moda tasarımcıları ve basın mensupları tarafından büyük bir merak ve ilgiyle izlendi. Defilenin sonunda, Altın İğne ve Vakko Juri Özel Ödülü almaya hak kazanan öğrenciler ödüllerini Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko’dan aldı.

2014-2015 eğitim sezonunun sonunda diplomalarını almaya hak kazanan Vakko Esmod Moda Akademisi “Moda  Tasarımı ve Yönetimi” öğrencileri, üç yıl boyunca teorik moda eğitiminin yanı sıra endüstri odaklı farklı projelerde de yer aldı. Eğitimleri süresince birçok faklı kreasyon tasarlayan öğrenciler, çeşitli moda markalarıyla ortaklaşa yürütülen projelerde de kendilerini geliştirme ve yeteneklerini sergileme fırsatı buldular.

Vakko Zorlu’da gerçekleştirilen defile ile ilgili görüşlerini dile getiren Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, öğrenci aileleri ile aynı heyecanı paylaştığını belirterek: “Vakko olarak modayı bir kültür olarak görüyoruz. Türkiye’de moda okulu olan tek markayız. Vakko Esmod Moda Akademisi ile modayı yaşam biçimi olarak benimseyen, tasarım kültürü ve marka bilinci yüksek yaratıcılar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bugün burada, Vakko Esmod Moda Okulu öğrencilerinin hazırladığı kreasyonları büyük heyecan ve gururla izledim. Sergiledikleri kreasyonlar ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun göstergesi oldu. Türkiye’de modanın geleceği adına üzerimize düşeni her zaman yapmaya devam edeceğiz. Mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, eğitimleri devam eden öğrencilere başarılar diliyorum.” dedi.

Defile, birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin sene boyunca, kendi tasarım anlayışlarıyla yorumladıkları elbise, gömlek, etek, casualwear, dış giyim ve takım elbise koleksiyonlarının tanıtımıyla başladı. Bu sene mezun olan öğrenciler ise defilede Algı, Ten, Düğüm, Kargaşa ve 1.0 adlı koleksiyonlarını sergiledi.

Yirmialtı modelin sahne aldığı defilede saçlar Makas imzasıyla taranırken, makyajda ise M.A.C Cosmetics’in dokunuşu vardı. Toplam 90 tasarımın sunulduğu yılsonu defilesi ile Vakko Esmod Moda Akademisi öğrencileri, kreasyonlarını aileleri ve moda profesyonelleri ile paylaşma fırsatı bularak çok özel bir deneyim yaşadılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşitme Engellilerin Stand Up Gösterisine Yoğun İlgi
İşitme Engellilerin Stand Up Gösterisine Yoğun İlgi
'Bu sayılar Küresel Amaçlar için!'
'Bu sayılar Küresel Amaçlar için!'