|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Gelecek Partisi İlçe Başkanlığı İddiaları Yalanladı
  • Reklam

Gelecek Partisi İlçe Başkanlığı İddiaları Yalanladı

AK Parti Sarıyer'den yayın yapan bir internet sitesinde "Gelecek Partisi Sarıyer eski İlçe Başkanı Edip Cengiz itiraf etti" başlığıyla yer alan, AK Parti Sarıyer İlçe Başkan adayları arasında ismi geçen Bekir Karakuş'un, Gelecek Partisi İlçe Başkanlığına maddi yardımda bulunduğu iddiaları, Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından yalanlandı.

23 Aralık 2020 - 18:38

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Cevahiroğlu'nun yeni dönemde görev almayacağını açıklamasının ardından siyaset oyunları başladı.

Sarıyer'den yayın yapan bir internet sitesinde "Gelecek Partisi Sarıyer eski İlçe Başkanı Edip Cengiz itiraf etti" başlığıyla yer alan, AK Parti Sarıyer İlçe Başkan adayları arasında ismi geçen Bekir Karakuş'un, Gelecek Partisi İlçe Başkanlığına maddi yardımda bulunduğu iddiaları, Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından yalanlandı.

Gelecek Partisi İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada “Partimizin ilçe resmi kayıtlarında böyle bir bağışın kaydı bulunmamaktadır.” Denildi. Açıklamada “partimiz üzerinden bir siyaset yapılmasını siyaset ahlakına uygun bulmuyoruz.” İfadeleri yer aldı.

Gelecek Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“GELECEK PARTİSİ SARIYER İLÇE BAŞKANLIĞINDAN ZORUNLU AÇIKLAMA

Sarıyer’de bir gazetede, “Gelecek Partisi Sarıyer Eski İlçe Başkanı Edip Cengiz itiraf etti...” başlıkla yer alan Bekir Karakuş’un partimize maddi bağışta bulunduğu iddiaları asılsızdır.

Partimizin ilçe resmi kayıtlarında böyle bir bağışın kaydı bulunmamaktadır.

Asılsız bir iddiayla partimizin adının başka bir siyasi partinin ilçe seçimlerine alet edilmesi siyaset adabına yakışmıyor.

Her parti gibi Gelecek Partisi’de her türlü legal bağışı kabul etmektedir ve edecektir.

Ama kayıtlarımızda göremediğimiz bir bağış iddiasıyla partimiz üzerinden bir siyaset yapılmasını siyaset ahlakına uygun bulmuyoruz.

Bir gazetecinin de böyle bir iddiayı bağış makbuzu ve kayıtları olmadan, doğruluğunu teyit etmeden yazması gazetecilik açısından uygun bir davranış değildir.

Sarıyer halkına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sarıyer İlçe Başkanlığı

Gelecek Partisi”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
368 promil alkollü sürücü kaza yaptı,
368 promil alkollü sürücü kaza yaptı, " Hatalı ben değilim.."...
"Beni Samimiyetle Karşılayan Polis Meslektaşlarıma...