|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Gostivar’dan Bağcılar’a Kardeş Belediye Teklifi
  • Reklam

Gostivar'dan Bağcılar'a Kardeş Belediye Teklifi

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Makedonya’nın Gostiva şehrinin Belediye Başkanı Dr. Arben Taravari’yi makamında ağırladı.

10 Ekim 2018 - 16:44 - Güncelleme: 14 Mayıs 2019 - 06:27

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Makedonya’nın Gostiva şehrinin Belediye Başkanı Dr. Arben Taravari’yi makamında ağırladı.

Projelerin ve yatırımların konuşulduğu görüşmede Dr. Taravari, çalışmalarını çok beğendikleri Bağcılar ile kardeş belediye olmak istediğini söyledi.

Makedonya'da, nüfusunun yüzde 60'a yakını Arnavutlardan oluşan Gostivar şehrinin Belediye Başkanı Dr. Arben Taravari, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’yı ziyaret etti. Başkan Lokman Çağırıcı tarafından karşılanan Dr. Taravari’ye Arnavut İttifakı Partisi yöneticileri de eşlik etti.

Başkan Çağırıcı’nın makamında gerçekleşen toplantıda iki belediyenin projeleri, yatırımları, teknik, sosyal ve kültürel hizmetler ele alındı. Dr. Taravari, Bağcılar Belediyesi’nin gerek yerel yönetimler ve gerekse uluslararası platformlarda yaptığı çalışmaları çok beğendiğini söyledi. Ayrıca iki başkan tecrübe paylaşımında da bulundu.

“Görüşmelerin devamı hususunda mutabakata varıldı”

Bir yıl önce yapılan seçimle belediye başkanı olan Dr. Taravari, Gostivar şehriyle Bağcılar’ın kardeş olması isteğini dile getirdi. Toplantı sonunda görüşmelerin devam edilmesi hususunda mutabakata varıldı.

Başkan Çağırıcı, ziyaretlerinden dolayı Dr. Taravari ve beraberindekilere teşekkür etti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye'de Can kaybı 4397'ye, Vaka Sayısı 158 bin 762'ye Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 4397'ye, Vaka Sayısı 158 bin 762'ye...
Bu bayram en az trafik kazası ve can kaybı yaşandı
Bu bayram en az trafik kazası ve can kaybı yaşandı