|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Güz Renkleri Sanatın Renkleriyle Buluştu
  • Reklam

Güz Renkleri Sanatın Renkleriyle Buluştu

Trabzon Sanat Evi, 11. Uluslararası Sanat Günlerini yurt içinden ve Afganistan, Gürcistan, Rusya, Kuzey Kıbrıs ve İran’dan birçok ünlü sanatçının katılımıyla gerçekleştirdi.

25 Ekim 2019 - 01:34

Trabzon Sanat Evi, 11. Uluslararası Sanat Günlerini yurt içinden ve Afganistan, Gürcistan, Rusya, Kuzey Kıbrıs ve İran’dan birçok ünlü sanatçının katılımıyla gerçekleştirdi.

Bu yıl Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Trabzon Sanayici ve İşadamları Derneği’nin desteklediği 11. Uluslararası Sanat Günlerinin sponsorluklarını Açı Koleji, Gündönümü Tour, Es Davet ve Organizasyon, Karfo Ajans Profesyonel Stüdyo üstlenirken, ana sponsorluğunu ise Yusuf Rizeli Reklamcılık yaptı.

SANAT GÜNLERİNE ÜNLÜ OYUNCULAR DA KATILDI

Etkinliği uluslararası düzeye taşıyan Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç’ın düzenlediği ‘Sanat Günleri’ etkinliğine ünlü oyuncular Ruhi Sarı ve Tamer Levent de katıldı.

RUHİ SARI GÜNÜ RENKLENDİRDİ

Etkinliğin en renkli ismi oyuncu Ruhi Sarı oldu. Hayranlarıyla buluşan sanatçı, oyunculuk üzerine yaptığı söyleşisinde yaşadıklarını, sinema ve dizi setlerinde karşılaştığı ilginç ve fıkra tadındaki olayları anlatırken salondaki sevenlerini kahkahaya boğdu.

Oyunculuk ve kariyer edinme aşamalarında yaşadığı tecrübeleri gençlere yol gösterici niteliğinde oldu. Genç oyuncu adaylarına tavsiyelerde bulunan Sarı, “Bence sokaktaki her insanın sinemada ve dizilerde çok iyi oynayacağı bir rol çıkabilir. Herkesin sosyal medyada da fenomen olma olasılığı çok yüksek. Ben oynarken her rolde değişebilmeyi çok seviyorum. Kendime oyuncu değil değişebilen demeyi seviyorum. Çok okumak, dünyadaki klasik oyunları bilmek, araştırmak ve iyi ustalara denk gelip o şansa erişebilmek önemli. Ben o ustalara denk geldim. Bir bakışını, duruşunu yakaladım, kendime kattım. Erkan Can ile ‘Barut Fıçısı’ adlı oyunda birlikte oynuyoruz. Neden bu kadar iyi oynuyor diye düşündüm ve farkettim ki kendi cümleleriyle Erkan Can olarak oynuyor. Söyleyeceği cümlenin kendi bedenindeki yerini biliyor ve kendi olarak oynuyor. O zaman kıymetli oluyor. Tuncel Kurtiz, Sadri Alışık, Münir Özkul hepsinin oyunculukları ders niteliğinde. Bu ustaların üretimlerine bakmak lazım. Onlardan öğrenecek çok şeyimiz var” diye konuştu.

OYUNCU TAMER LEVENT ‘SANATA EVET’ DEDİ

Devlet Tiyatrosu eski genel müdürü, tiyatro ve dizi film oyuncusu Tamer Levent de ‘Sanata Evet’ sloganıyla söyleşiye katılan isimler arasındaydı. İzleyenlerin gönlüne taht kuran Tamer Levent, sanat günlerinde “Tiyatro ve Dizi Oyunculuğu” başlığı altında Trabzon Devlet Tiyatrosu eski oyuncularından ve dizi film oyuncusu Dilek Güven ile birlikte bir söyleşi yaptı. Sevenleriyle saatlerce sohbet eden oyuncular birikimlerini katılımcılarla paylaştı.. Oyuncu Tamer Levent sosyal medyadan başlatmış olduğu “Sanata Evet” sloganının Trabzon Sanatevi tarafından bütün görsellerde kullanılmasından son derece memnun kaldığını belirtti.

Sanat Günleri kapsamında şair Yaşar Miraç, Hilmi Yavuz, Gonca Özmen, öykü ve roman yazarları Kemal Varol, Faruk Duman’ın söyleşi ve imza günleri, konserlerde piyano eşliğinde Rusya’dan soprano Irina Romanovskaya, Gürcistan’dan Kanudosi Caz grubu, sergilerde İran’dan ve Kuzey Kıbrıs’tan fotoğraf sanatçılarının sergisi, sinemada Afganistan’lı yönetmen Abbas Mohammadi’nin “Sessiz Göz Yaşları” film gösterimi gibi bir çok etkinlik yer aldı.

Beyaz Saçlılar konseri, anma programı, fotoğraf ve resim sergileri, ebru ve el sanatları stantları da Trabzon’lu sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaza Kurbanı Polis Törenle Memleketine Uğurlandı
Kaza Kurbanı Polis Törenle Memleketine Uğurlandı
1978 model Anadol otomobiline gözü gibi bakıyor..!
1978 model Anadol otomobiline gözü gibi bakıyor..!