|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Hakan Ateş’ten Denizbank’ın Aktifleri Hakkında Açıklama

Hakan Ateş'ten Denizbank'ın Aktifleri Hakkında Açıklama

Denizbank'ın satışı sonrası CEO Hakan Ateş Denizbank’ın Aktifleri 2018 Yılının İlk Çeyreğinde 169 Milyar TL’ye Ulaştığını açıkladı

05 Mayıs 2018 - 15:53 - Güncelleme: 07 Temmuz 2018 - 04:32

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, 2018 yılının ilk çeyreğinde, Türkiye’nin en büyük beşinci özel bankası olarak, 81 ile ve yurtdışına yayılan 751 şubenin yanı sıra, 14 binin üzerinde çalışan ile ülkeleri için değer yaratmak üzere faaliyetlerini yoğun şekilde sürdürdüklerini söyledi.   

Ateş, DenizBank’ın aktiflerini 2018 yılının ilk çeyreğinde 169 milyar TL’ye ulaştırarak pazardaki güçlü konumunu koruduğunu, aynı dönemde 606 milyon TL net kâr elde ettiğini açıkladı.  

Ateş, DenizBank’ın konsolide bazda:

  • Mevduatını 116 milyar TL’ye,
  • Toplam kredilerini 119 milyar TL’ye,
  • Müşteri sayısını ise 11,8 milyon kişiye ulaştırdığını ifade etti.

 “Nefes 2018’de tek özel banka olmaktan kıvanç duyuyoruz”

Ekonominin can damarı KOBİ’lere destek olmak üzere 2017 yılında reel sektör ve finans sektörü olarak el ele vererek Nefes Projesi’nin ilkini hayata geçirdiklerini vurgulayan Ateş, bu yıl kamu finans sektöründen daha fazla paydaşla ikinci kez başlatılan projeye, bir kez daha destek veren tek özel banka olduklarının altını çizdi. Ateş, bu kapsamda iki yıl içinde 15 binin üzerinde KOBİ’ye erişim sağladıklarını söyledi.

Nefes Prpjesi’nin yanında, 71 bin ihracatçı firmanın finansal ihtiyaçlarının karşılanması için Türkiye İhracatçılar Meclisi ile de 7 bankanın katılımıyla protokol imzaladıklarını belirten Hakan Ateş; “İhracatçılarımıza öngördüğümüz pozitif ayrımcılığın ve desteklerin devamı niteliğinde olan bu işbirliği ile gerek kredi taleplerinde gerekse dış ticaret destek hattı ve masraf paketlerimiz ile her türlü ihtiyaçlarında TİM üyesi ihracatçılarımızın yanında olacağız” dedi.

Tarım Bankacılığı alanında açık ara lideriz

Ülke geleceği için stratejik öneminden hareketle tarım sektörünü sahiplenmeyi ulusal dava gördüklerini belirten Ateş, 1,1 milyonu aşan müşteri, 12 milyar TL’yi aşan tarım kredisi ve özel bankalar arasında yüzde 41’lik pazar payı ile liderlik konumda bulunduklarını ifade ederken; finansmanın yanı sıra üreticilerin karşı karşıya olduğu sorunları masaya yatırmak üzere Türkiye’nin 7 ilinde “Tarım Zirveleri” gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ateş, şöyle devam etti; “Bugüne kadar Kars, Antalya ve Edirne’de gerçekleştirdiğimiz zirveler çiftçilerden çok yoğun ilgi gördü. Bu bizim için büyük mutluluk. Tarım sektöründe sadece Türkiye’de değil, dünyada da en büyük deneyime sahip bankalardan biriyiz. Finansal ürünlerin ötesinde; üreticinin tarladaki akıllı danışmanı olarak konumladığımız Deniz’den Toprağa gibi dijital ürünlerimizle bir bankadan beklenmeyecek atılımlar gerçekleştiriyoruz. Bizim için üreticimize hizmet, ülkemize hizmet anlamına geliyor. İlk günkü heyecanla tarım sektöründeki yolculuğumuza devam edeceğiz.”

“Bankamızın milli inovasyona öncülük etmesinden gururluyuz”

Uzun yıllardır Milli Cüzdan hayalinin peşinden koşarak, hemen her platformda Türkiye’ye yerli bir sistem kazandırma arzularını dile getirdiklerini belirten Ateş, Türkiye’nin önde gelen kurumları ile hayata geçirdikleri Ortak Ödeme Platformu ile hayallerinin gerçek olduğunu söyledi. Ateş, şöyle devam etti: “Bankacılık hizmetlerinin Türkiye’de herkes için kolay ve erişilebilir kılınması ve özellikle milli verinin ülke içinde kalması açısından büyük önem arz eden Türkiye Ortak Ödeme Platformu’nda, bankacılık bilgi ve gücümüzün yanında, teknolojik altyapımızla da devredeyiz. Milli inovasyona öncülük etmenin haklı gururunu taşıyor, yakın zamanda uygulamaya girecek proje ile uluslararası bir açılımı da kolayca yapabileceğimize inanıyoruz”.     

DenizBank konsolide bilançosundan önemli göstergeler(1)

Milyon TL                                                   31.03.2018

Toplam Aktifler                                          169.378

Nakit Krediler                                             119.234

Mevduat                                                     115.708

Özkaynak(Sermaye Benzeri Kredi dahil)   18.478

Şube Sayısı(2)                                               751

Çalışan Sayısı                                              14.069

Müşteri sayısı-milyon                                 11,8

Net Kar                                                       606

(1)DenizBank, konsolide ve konsolide olmayan BDDK finansallarını yayınlamıştır. Basın bülteninde yer alan rakamlar konsolide BDDK verileri olup; TFRS 9’a uygun olarak hazırlanmıştır.

(2)Yurtdışı iştirak şubeleri dahil.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis Medya Gazetesinin Nisan sayısı beğenildi
Polis Medya Gazetesinin Nisan sayısı beğenildi
EGM Aktaş :
EGM Aktaş : " Tüm teşkilat mensubu personelimize teşekkür...