|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Haluk Levent’ten Diyanet Paylaşımı

Haluk Levent'ten Diyanet Paylaşımı

Şarkıcı Haluk Levent, sosyal medya hesabından Diyanet İşleri Bakanlığı'nın Cuma hutbesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anmaması üzerine kendisine çok sayıda mesaj geldiğini söyledi.

30 Ağustos 2019 - 15:45

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Cuma hutbesi sosyal medyada gündem oldu. Cuma hutbesinde zaferden ve vatan bütünlüğünden bahsedilirken Mustafa Kemal Atatürk'ün adının anılmaması tepkilere yol açtı.

Sosyal medyada bu konunun gündem olmasından sonra bir paylaşım da Haluk Levent’ten geldi. AHBAP Derneği üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaşan ve onların derdine merhem olmaya çalışan Levent, hutbede Atatürk’ün adının olmamasıyla ilgili olarak kendisine çok sayıda mesaj geldiğini söylerek şunları yazdı:

"Diyanet’in sitesinden 30 Ağustos için yayınladığı mesajda Atatürk ismi yok diye niçin bana twit atıyorsunuz ülen? Bu ülkenin resmi kurumlarını etiketleyin, ordusunu, polisini, etiketleyin!
Hem sitede yoksa ne dert ediyorsunuz? Kalbimizden, ruhumuzdan ölüm dahi ayırabilir mi?

Burada 'ordu' dememem gerekiyordu. Resmi kurumlar yeterli. Bazıları 'darbeyi çağrıştırır' diye yazmış doğru yazmış. Ordu haricinde tüm kurumları etiketleyin işte ülen..."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emniyet :
Emniyet : "Özel araçta sosyal mesafe cezası iddiaları gerçek...
Emniyet Müdürü Domaç'tan vatandaşlara BİLGİ NOTU
Emniyet Müdürü Domaç'tan vatandaşlara BİLGİ NOTU