|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Havadan Trafik Denetimlerinde Sürücülere CEZA Yağdı
  • Reklam

Havadan Trafik Denetimlerinde Sürücülere CEZA Yağdı

Antalya Emniyet Bölge Trafik Denetleme şubesi ekiplerince Antalya Karayolları üzerinde  Havadan Denetim (Helikopter-Drone) ve Özel Denetimler (Emniyet Kemeri, Radar, Alkol, Işık, Hatalı Sollama ) gerçekleştirildi. Kurallara uymayan sürücülere ceza kesildi.

30 Aralık 2020 - 14:45 - Güncelleme: 30 Aralık 2020 - 16:03

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme şubesi ekiplerince Antalya Karayolları üzerinde  22 – 28 Aralık 2020 tarihleri arasında muhtelif saatlerde Havadan Denetim (Helikopter-Drone) ve Özel Denetimler (Emniyet Kemeri, Radar, Alkol, Işık, Hatalı Sollama ) gerçekleştirildi.

 Helikopter ve drone ile yapılan trafik denetimlerinde toplam (81) sürücüye, Yük taşıyan araç denetiminde (154) sürücüye trafik idari para cezası uygulandı.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'nün denetim sonuçları hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı : 

"Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla; denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirerek, sürücülerde “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için, otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında “sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek” gibi ihlallerin önlenmesine yönelik Antalya Karayolları üzerinde  22 – 28 Aralık 2020 tarihleri arasında muhtelif saatlerde Havadan Denetim (Helikopter-Drone) ve Özel Denetimler (Emniyet Kemeri, Radar, Alkol, Işık, Hatalı Sollama ) yapılmıştır.

-    Helikopter ve drone ile yapılan trafik denetimlerinde toplam (81) sürücüye,
-    Yük taşıyan araç denetiminde (154) sürücüye trafik idari para cezası uygulanmıştır.

Ayrıca Yaşam Tüneli Eğitim Çadırı’nda (75) araç (137) yolcu olmak üzere toplam (212) yol kullanıcısına eğitim verilmiştir."

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cem Yılmaz’dan Ayşen Taş Taklidi
Cem Yılmaz’dan Ayşen Taş Taklidi
Kolaysoft, ‘Yılın e-Fatura e-Defter e-Arşiv Hizmeti’ Birincisi Oldu
Kolaysoft, ‘Yılın e-Fatura e-Defter e-Arşiv Hizmeti’ Birincisi...