|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

HDP Gençlik Meclisi’nden ’İHANET İMZASI’
  • Reklam

HDP Gençlik Meclisi'nden 'İHANET İMZASI'

HDP Gençlik Meclisi, Sevr'in uygulanması ve Ermenilere tazminat için Ermeni Devrimci Federasyonu (Taşnak Sutyun) Partisi Gençlik Ofisi tarafından hazırlanan ULUSLARARASI TERÖR BİLDİRİSİNE imza attı. 

28 Ağustos 2020 - 12:10 - Güncelleme: 29 Ağustos 2020 - 00:44

HDP Gençlik Meclisi, Sevr'in uygulanması ve Ermenilere tazminat için Ermeni Devrimci Federasyonu (Taşnak Sutyun) Partisi Gençlik Ofisi tarafından hazırlanan ULUSLARARASI TERÖR BİLDİRİSİNE imza attı.

HDP Gençlik Merkezi'nin, Türkiye'nin bölünmesini öngören Sevr Antlaşması’nın uygulanması ve Ermenilere tazminat ödenmesi isteminin yer aldığı ULUSLARARASI TERÖR BİLDİRİSİNE imza atması tepki yarattı.

Dünya genelindeki sosyalist partiler, Milli Mücadele zaferinin 98. yıldönümü kutlanırken “Türklere dayatılan en ağır antlaşma” olarak anılan, ülkenin bölünmesini öngören Sevr Antlaşması’nın uygulanması ve Ermenilere tazminat ödenmesi için çağrı bildirisi yayımladı.

Yayımlanan ULUSLARARASI TERÖR BİLDİRİSİNDE HDP Gençlik Meclisi’nin de imzasının yer alması dikkat çekti. HDP Gençliğinin Ermeni İftirasıyla TERÖR Dayanışması içinde yer alması ülkede tepkilere neden oldu ve HDP/TERÖR ilişkisini yeniden gündeme getirdi. 

“Bildiriye imza attığını yalanlamayan” HDP, sorular üzerine konuya ilişkin herhangi bir yorum da yapmadı.

Ermeni Devrimci Federasyonu (Taşnak Sutyun) Partisi Gençlik Ofisi, Türk topraklarını bölmeyi hedefleyen Sevr Antlaşması’nın imzalanmasının 100’üncü yıldönümü nedeniyle, bu anlaşmaya imza atan ülkelerin sosyalist gençlik kollarıyla birlikte ortak bir açıklamada bulundu.

"SOYKIRIM İFTİRASI"

Ermenilerin, Türklere uyguladığı soykırım ve ihaneti inkar ederek Türklerin, “Ermenilere soykırım uyguladığı” iftirası yer alan açıklamasında, HDP Gençlik Meclisi’nin de imzası yer aldı. 
Tepki çeken Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bütünlüğünü ve Lozanı yok sayan açıklamada, “Sevr Antlaşması, Ermeni Soykırımı nedeniyle adil bir tazminatın ödemesini sağlayan tek uluslararası hukuki belge niteliğindedir. Antlaşma, birinci dünya savaşı’ndan sonra, 1920 yılında yapılan paris barış konferansı kapsamında müttefik devletler ile türkiye arasında imzalanmıştır.” denildi.

Mecliste yer almasına rağmen terör örgütü PKK ile bağ kurulan HDP gençliğinin de bu ULUSLARARASI TERÖR GRUBUNUN, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bütünlüğünü ve Lozanı yok sayan, "TERÖR BİLDİRİSİ"ne imza atması ülkede infial uyandırdı. 

Vatandaşlar; "ermenilerin hazırladığı ihanet bildirisine HDP'liler tarafından imza atılması ihanettir. İşin ucunda bölücülük olunca hemen atlıyorlar tabii. Bölücülüğün adı halkların kardeşliği olmuş." diyerek tepki gösterdiler.

ULUSLARARASI TERÖR BİLDİRİSİNİ imzalayanlar şöyle:

-belçika- genç sosyalistler
-belçika- sosyalist gençlik hareketi
-çek- genç sosyal demokratlar
-ermenistan- ermeni devrimci federasyonu (taşnaksutyun) partisi gençlik birligi
-fransa- sosyalist gençlik hareketi
-hindistan- genç seçmenler partisi
-hırvatistan- hırvat sosyal demokratik gençler
-italya- genç demokratlar
-kanada- kanada’nın yeni demokratik gençleri
-kuzey makedonya cumhuriyeti- makednoya’nın sosyal demokrat gençlik örgütü
-polonya- genç sosyal demokratlar birligi
-portekiz- genç sosyalistler
-sırbistan- örgürlük ve adalet partisi gençlik kolu
-slovenya- sosyalist demokratlar gençlik forumu
-türkiye- halkların demokratik partisi (hdp) gençlik meclisi
-yeni zelanda- yeni zelanda işçi partisi gençlik kolu
-yunanistan- pan-hellenik sosyalist hareketi- pasok’ın gençlik kolu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İbo Ekranlara Dönüyor! İbo Show'un Fragman Yayınlandı!
İbo Ekranlara Dönüyor! İbo Show'un Fragman Yayınlandı!
16 yaşındaki sürücüye 5 bin 334 lira CEZA kesildi
16 yaşındaki sürücüye 5 bin 334 lira CEZA kesildi