|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Helikopter ve Drone ile trafik denetiminde sürücülere CEZA
  • Reklam

Helikopter ve Drone ile trafik denetiminde sürücülere CEZA

Antalya Karayolları üzerinde muhtelif saatlerde Havadan Helikopter ve drone ile yapılan trafik denetimlerinde; toplam (36) sürücüye trafik idari para cezası kesildi..

06 Mart 2021 - 17:08 - Güncelleme: 06 Mart 2021 - 18:17

Antalya Bölge Trafik ekiplerince Antalya Karayolları üzerinde  muhtelif saatlerde Havadan Helikopter ve drone ile yapılan trafik denetimlerinde ; toplam (36) sürücüye trafik idari para cezası kesildi..
 
 
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'nün trafik denetimlerinin sonuçlarına ilişkin açıklamasında şu ifadeler yer aldı :
 
"Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla; denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirerek, sürücülerde “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için, otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında “sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek” gibi ihlallerin önlenmesine yönelik Antalya Karayolları üzerinde  23 Şubat – 01 Mart  tarihleri arasında muhtelif saatlerde Havadan Denetim (Helikopter-Drone) ve Özel Denetimler (Emniyet Kemeri, Radar, Alkol, Işık, Hatalı Sollama ) yapılmıştır.
 
** Helikopter ve drone ile yapılan trafik denetimlerde; toplam (36) sürücüye trafik idari para cezası tatbik edilmiş,
** Özel Denetim; Kış Lastiği Denetiminde toplam (1.847) araç denetlenmiş (108) sürücüye trafik idari para cezası, Radarla Hız Denetiminde (569) sürücüye trafik idari para cezası tatbik edilmiştir. 
Ayrıca Yaşam Tüneli Eğitim Çadırı’nda (175) araç (754) yolcu olmak üzere toplam (929) yol kullanıcısına eğitim verilmiştir."
 
 
TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TUVANAM İle Değişim Zamanı
TUVANAM İle Değişim Zamanı
Axis Kağıthane AVM’den Kadın El Emeğine Tam Destek
Axis Kağıthane AVM’den Kadın El Emeğine Tam Destek