|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

HHS Sekreteri Azar; ‘Amerikalılar Çin’e Seyahat Etmeyi Yeniden...
  • Reklam

HHS Sekreteri Azar; ‘Amerikalılar Çin’e Seyahat Etmeyi Yeniden Düşünmeli’

Beyaz Saray, Havayollarına Coronavirus Salgını nedeniyle tüm Çin-ABD uçuşlarını askıya alabileceğini açıkladı

29 Ocak 2020 - 07:13

Beyaz Saray, Havayollarına Coronavirus Salgını nedeniyle tüm Çin-ABD uçuşlarını askıya alabileceğini açıkladı

Beyaz Saray yetkilileri, ABD Havayollarına, Trump yönetiminin yeni koronavirüsün artan ölüm oranı nedeniyle Çin uçuşlarını askıya almayı düşündüğünü söyledi. 

Yetkililer, kısıtlamaların Çin ve ABD dışındaki uçuşları ve ABD genelindeki havalimanlarını da etkileyebileceğini belirtti.

Beyaz Saray yetkilileri, ABD havayollarına, dünya çapında binlerce kişiye bulaşan yeni bir koronavirüs salgını nedeniyle Çin’den ABD’ye uçuşları askıya almayı düşündüğünü söyledi.

ABD’li sağlık yetkilileri, gazetecilere Salı günü düzenlenen bir konferans görüşmesinde gazetecilere verdiği demeçte, Trump yönetimi hızlı yayılan virüsü içerecek çeşitli önlemleri arıyor.

Beyaz Saray yetkilileri, Salı günü büyük ABD taşıyıcılarında yöneticileri aradı ve bu konuşmalara aşina olan insanlara göre Çin uçuşlarında geçici bir yasak olduğunu söyledi.

Salı akşamı itibariyle, Trump yönetimi bu adımı atmamıştı ve bunu yapacağının garantisi yoktu.

Yetkililer, Beyaz Saray’ın Çin hava yolculuğunu hemen yasaklamayı planlamadığını, ancak yönetim yetkililerinin durumu sürekli olarak değerlendirdiklerini söyledi.

Yaklaşık bir düzine günlük uçuşla ABD havayolları Hong Kong ve anakara Çin’e en çok hizmet veren United Airlines, Salı günü salgın kötüleştikçe Hong Kong ve anakara Çin’e düzinelerce uçuşu iptal edeceğini açıkladı. Chicago merkezli havayolu şirketi, “Çin’e seyahat talebinde önemli bir düşüş yaşadığını” söyledi. United ve rakipleri Delta ve American, Çin’e rezerve edilen gezginler için iptal ve değişim ücretlerinden feragat ediyorlar.

Yönetim yetkilileri, kısıtlamaların Çin’e ve ABD dışındaki uçuşları ve ABD genelindeki havalimanlarını etkileyebileceğini söyledi. Nihai karar verilmediği için isimlendirilmeyi reddetti.

Pazartesi günü Beyaz Saray’da kısıtlamaların tartışıldığı üst düzey bir personel toplantısı yapıldı.

Salgın 106 kişiyi öldürdü ve yaklaşık 4.700 kişiye bulaştı

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Salı onun Çin seyahat uyarısı genişletilmiş, şimdi tüm ülkeyi önlemek için tüm ABD yolcuları uyarıda.

Daha önce, sağlık kurumu salgının merkez üssü Wuhan şehrine gereksiz seyahatlere karşı tavsiyede bulunmuştu.

Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı, CDC’nin virüs taramasını beş ila 20 ABD havalimanına genişlettiğini söyledi.

Konuya ilişkin açıklama yapan HHS Sekreteri Azar: “Amerikalılar Çin’e seyahat etmeyi yeniden düşünmeli” Dedi. İlave seyahat kısıtlamaları potansiyeli sorulduğunda ise HHS Sekreteri Alex Azar böyle bir planın olmadığını söyledi.

Çin ve diğer ülkelerdeki sağlık yetkililerine göre, yeni koronavirüs Çin’de en az 106 kişiyi öldürdü ve bir aydan kısa bir süre içinde dünya genelinde yaklaşık 4.700 kişiyi enfekte etti.
Pazartesi günü piyasalar, yeni virüsün küresel büyüme üzerinde etkili olabileceği korkusuyla hızla düştü. Önemli endeksleri Salı ulaşıldı, mali ve teknoloji sektörlerinde kazanımlar körüklediği.

Başkan Donald Trump geçen hafta ABD’nin yeni koronavirüs için önlemleri aldığını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGM'den sosyal medya açıklaması
EGM'den sosyal medya açıklaması
Çağın Polisi Dergisi, Temmuz sayısı çıktı
Çağın Polisi Dergisi, Temmuz sayısı çıktı