|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Hız Denetimi : Sadece Bir günde 11 bin 809 sürücüye CEZA
  • Reklam

Hız Denetimi : Sadece Bir günde 11 bin 809 sürücüye CEZA

Türkiye genelinde 21 Nisan günü eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi. Bu denetimlerde  bir günde 11 bin 809 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edildi ve ceza işlemi uygulandı.

26 Nisan 2021 - 10:15 - Güncelleme: 26 Nisan 2021 - 11:26

Türkiye genelinde 21 Nisan günü eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi. Bu denetimlerde  bir günde 11 bin 809 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edildi ve ceza işlemi uygulandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün denetim sonuçlarına ilişkin açıklamasında şu ifadeler yer aldı 

"Karayolu trafik güvenliğinin geliştirilmesine yönelik olarak ülkemizin de üyesi bulunduğu Avrupa Trafik Polisleri Ağı (ROADPOL) tarafından sürücülere trafik kurallarına uyma alışkanlığı kazandırmak amaçlı denetim ağırlıklı faaliyetler yürütülmektedir.

ROADPOL tarafından tüm üye ülkelerde başlatılan AŞIRI HIZLA MÜCADELE etkinliği kapsamında 21 Nisan 2021 Çarşamba günü 24 saat esasına göre ülke genelinde eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi. Bu denetimlerde 11.809 araç/sürücünün hız ihlali yaptığı tespit edildi.

Sürücülere hem kendilerinin hem de diğer yol kullanıcılarının can güvenliklerini sağlamak için hız kurallarına uymaları hatırlatılır, denetimlerin devam edeceği kamuoyuna saygıyla duyurulur."

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Oğlunu Kurtarmak İsterken Canından Oldu
Oğlunu Kurtarmak İsterken Canından Oldu
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti