|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Hükümet olarak polislere 3600’ü gerçekleştireceğiz..!
  • Reklam

Hükümet olarak polislere 3600'ü gerçekleştireceğiz..!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polislere 3600 ek gösterge hakkının verilip verilmeyeceğine ilişkin bir soruya " "Hükümet olarak bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda sözümüz var.." cevabını verdi.

30 Mayıs 2020 - 13:35 - Güncelleme: 30 Mayıs 2020 - 13:55

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam sosyal medya üzerinden katıldığı yayında, Polislere 3600 ek gösterge hakkının verilip verilmeyeceğine ilişkin bir soruya " Hükümet olarak bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda sözümüz var.." cevabını verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,İnternethaber Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hadi Özışık'ın dün akşam Youtube kanalında katıldığı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak soruları yanıtladı.

3600 EK GÖSTERGE

Polislere 3600 ek gösterge hakkının verilip verilmeyeceğine ilişkin bir soruya Bakan Soylu, "Hükümet olarak bunu gerçekleştireceğiz. Bu konuda sözümüz var.Bu sözümüzü bu süreç ortadan kalktıktan sonra gerçekleştireceğiz inşallah. Çünkü Türk polis teşkilatı da jandarmamız da sahil güvenliğimiz de yani kolluk kuvvetlerimiz bu dönemde çok önemli adımlar attı." cevabını verdi.

2500 POLİS ALIMI

Yakın bir zaman önce 3 bin kadın polisin istihdam edildiğini belirten Bakan Soylu, buna rağmen Türkiye'deki kadın polis sayısının Avrupa ortalamasına göre düşük olduğunu, bu nedenle yaklaşık 2 bin 500 kadın polisi daha istihdam etmeyi düşündüklerini söyledi.

BEKÇİLER SAYESİNDE ASAYİŞ OLAYLARINDA AZALMA OLDU 

 Bakan Soylu, bekçilerin göreve başlamasıyla asayiş olaylarından azalma olduğuna dikkati çekerek "Günlük hırsızlık olayları İstanbul'da 79'dan 25'lere, Ankara'da 2, İzmir de 5'li rakamlara düşmüşse bunda bekçilerin payı vardır. Bekçilerin kimlik sorma yetkisine gelince 1966'dan beri böyle bir hakka sahipler" dedi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'İstiklal Caddesi'ni Kimlikli Bir Alan Haline Getireceğiz'
'İstiklal Caddesi'ni Kimlikli Bir Alan Haline Getireceğiz'
Emine Erdoğan, Enpati Hayvan Dostu Şehirler Ödül Törenine Katıldı
Emine Erdoğan, Enpati Hayvan Dostu Şehirler Ödül Törenine...