|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Hükümetten Skandal Paylaşıma Sert Tepki!
  • Reklam

Hükümetten Skandal Paylaşıma Sert Tepki!

BAE Dışişleri Bakanı'nın Fahreddin Paşa'yı "hırsızlıkla" suçlayan Tweeti'yle ilgili konuşan Başbakan Yardımcısı Işık, "Tek kelimeyle onlar adına utanç vericidir." dedi.

20 Aralık 2017 - 13:27

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı'nı Abdullah bin Zayed'in Medine'deki kutsal emanetleri kurtarıp İstanbul'a getiren Fahreddin Paşa'yı "hırsızlıkla" suçlayan 'tweet'ine Ankara'dan bir tepki daha geldi. Başbakan Yardımsıcı Fikri Işık, "Tek kelimeyle onlar adına utanç vericidir." dedi.

"ONLAR ADINA UTANÇ VERİCİ"

Başbakan Yardımcısı Işık, "Biz Bağdat'ı, Kudüs'ü konuşurken, kendini bilmezlerden birisi çıkıp Sayın Cumhurbaşkanımızı da işin içine katarak, Medine müdafii Fahrettin Paşa'ya dil uzatıyor. Böyle bir tweeti Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanının retweet etmesi tek kelimeyle onlar adına utanç vericidir. Zayed'in bu yanlıştan bir an önce dönmesini ve böylesi propagandalara alet olmaması gerektiğini vurgulamak isterim." diye konuştu.

ÜNAL'DAN DA TEPKİ GELMİŞTİ: TARİHE İHANET

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed'in, sosyal medyadaki bir kullanıcının, Medine müdafisi Fahreddin Paşa'nın yerel halka karşı suç işlediğini iddia eden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde görüş içeren paylaşımına AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan sert tepki geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ünal, şunları kaydetti:

Hz. Peygamber'in yattığı mübarek topraklara düşman çizmesi değmesin, kutsal emanetlere namahrem eli sürülmesin, İslam sancağı Medine-i Münevvere gönderlerinden inmesin diye askerleriyle çekirge yiyerek savaşıp Medine Müdafası Destanı'nı yazan Çöl Kaplanı'dır Fahreddin Paşa. BAE Dışişleri Bakanının yaptığı çarpıtma, yalan, kin, nefret ve tarihe ihanet dolu paylaşımı şiddetle kınıyoruz. Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanımızı hedef alan bu tarz paylaşımların ne milletimiz ne de bölge halkları nezdinde hiçbir değerinin ve karşılığının olmadığı bilinmelidir.

Ünal, Türkiye'nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, mazlumlara umut, huzura ve güvene teminat, vicdana, hakka, hukuka ve adalete ses olmaya devam edeceğini vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis Medya Gazetesi Aralık Sayısı Beğenildi.
Polis Medya Gazetesi Aralık Sayısı Beğenildi.
Koronavirüs Salgını DENETİM Bilançosu
Koronavirüs Salgını DENETİM Bilançosu