|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
İlkay Tan; ’İkinci Mısrada Ağlamaya Başladım’
  • Reklam

İlkay Tan; 'İkinci Mısrada Ağlamaya Başladım'

Ressam ve eğitmen İlkay Tan’ın 5 parmağında 10 marifet. Birçok yeteneği bünyesinde barındıran iş insanı İlkay Tan, geçtiğimiz günlerde ilk teklisi “Kıyamıyorum İnan”la müzik piyasasına adım attı.

27 Kasım 2020 - 21:36

Ressam ve eğitmen İlkay Tan’ın 5 parmağında 10 marifet. Birçok yeteneği bünyesinde barındıran iş insanı İlkay Tan, geçtiğimiz günlerde ilk teklisi “Kıyamıyorum İnan”la müzik piyasasına adım attı.

Şahin Özer Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yer alan şarkının sözlerinde Cengizhan Mutlu müziğinde Ozan Özdemir imzası bulunuyor.

Aranjörlüğünü de Ozan Özdemir’in üstlendiği “Kıyamıyorum İnan” eserinin mix ve mastering’ini ise Enver Akarcalı üstlendi. Renkli sahnelerin yer aldığı video klibin yönetmen koltuğunda ise İbrahim Şimşek (Ray Yapım) oturdu.

İlk şarkısıyla neyi amaçladığını açıklayan güzel solist İlkay Tan, klibi ve çalışmalarıyla ilgili şöyle konuştu:

“Türk müziğini yaşatmayı misyon edinmiş bir icracı olarak, öncelikle kendi müziğimizi ve bize ait enstrümanları farklı bir sentez ile gençlere sevdirmeyi hedef alarak bu projeye giriştim.
Hem TSM esintileri hem de Rap olarak adlandırdığımız gençlerin çok sevdiği günümüz müzik türünü harmanlayarak farklı bir tarz ve farkındalık yaratmak istedik.
Yıldırım Gürses'e olan hayranlığım, yıllar önce -Çal Kanunum Çal- isimli şarkı sayesinde Cengizhan Mutlu ile uzaktan da olsa tanışmamı sağlamıştı.


Bir gün geldi Ozan Özdemir sözleri Cengizhan Mutlu'ya ait bu eseri benimle paylaştı.
İkinci mısrada hıçkıra hıçkıra ağlıyordum; o kadar etkilemişti ki sözleri beni: -Kaç bahar kaç yaz geçti hasretinle sevgilim, yokluğunda yılları sayamıyorum inan.-
Okumayı bitirdiğimde, etkisinden çıkamadım uzun süre.
Her şey o kadar hızlı gelişti ki... Sözlerinin etkisi ile adeta büyülenmiştim.
Bir anda anılarımın içinde buldum kendimi. Bir de böyle güzel bir beste ile nasıl bütünleşmişti eser.
Gönül rahatlığıyla okuyabilirdim ve okudum severek, hissederek...”

HABER: İsmail GÖKGEZ

İLKAY TAN FEAT REVAN – “KIYAMIYORUM İNAN”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hakkari ile Van İl Emniyet Müdürleri Değişti
Hakkari ile Van İl Emniyet Müdürleri Değişti
İstanbul'da 116 araç sürücüsüne DRİFT yapmaktan 6700'er lira CEZA
İstanbul'da 116 araç sürücüsüne DRİFT yapmaktan 6700'er lira...