|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
İmamoğlu Küçükçekmece’de Vatandaşlarla İftar Programına...
  • Reklam

İmamoğlu Küçükçekmece'de Vatandaşlarla İftar Programına Katıldı

İmamoğlu Vatandaşlarla iftar yaptı. İftar duasını okuyan hocanın cümlesini, ‘‘Her şeyin çok güzel olması dileğiyle tuttuğunuz oruçlar kabul olsun’’ sözleriyle tamamlaması dikkat çekti.

17 Mayıs 2019 - 22:30 - Güncelleme: 18 Mayıs 2019 - 06:34

Millet ittifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Doğu ve Güneydoğulu kanaat önderleriyle Küçükçekmece’de bir caminin konferans salonunda bir araya geldi.

İftar duasını yaptıran hoca, sözlerini, ‘‘Her şeyin çok güzel olması dileğiyle tuttuğunuz oruçlar kabul olsun’’ cümlesiyle tamamladı. İftar öncesinde konuşan İmamoğlu da ‘‘Allah, kardeşliğimizi baki kılsın. Kol kola, omuz omuza bir hayat geçirelim’’ dedi.


 
Ekrem İmamoğlu, iftarını, Küçükçekmece Söğütlüçeşme Mahallesi Akşemsettin Camii Konferans Salonu’nda, Doğu ve Güneydoğulu kanaat önderleri ile birlikte açtı.

Ekrem İmamoğlu’na, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi de eşlik etti. İftar duasını okuyan hocanın cümlesini, ‘‘Her şeyin çok güzel olması dileğiyle tuttuğunuz oruçlar kabul olsun’’ sözleriyle tamamlaması dikkat çekti. İftar öncesinde ilk konuşmayı, iftarı düzenleyen iş insanı Şefik Ok yaptı.


‘‘KUL HAKKINDAN VE KÖTÜLÜKLERDEN UZAK…’’
 Ardından söz alan İmamoğlu, vatandaşlara hayırlı Ramazanlar dileyip, ‘‘Allah kabul etsin’’ diyerek seslendi.


İmamoğlu, şunları söyledi: ‘‘Dua eden hocamıza teşekkür ediyorum. Herhangi bir insana kötülük etmeden yol yürümenin yollarını anlattı bize. Ramazan, kendimize geldiğimiz, çevremizdeki insanları hissettiğimiz bir ay. Ramazan, paylaşma ve sevgi ayı. Sevgimizi, iyiliklerimizi paylaşırsak sevgiyi büyütebiliriz. Kul hakkından ve kötülüklerden uzak, iyilikle Ramazan’ı yaşayalım. İstanbul’u gezmeye, sofralarına eşlik etmeye çalışan bir kardeşinizim. Allah, kardeşliğimizi baki kılsın. Kol kola, omuz omuza bir hayat geçirelim. Şehrimize ve birbirimize sahip çıkacağız. Bu şehrin mazlumu olsun istemiyoruz. 16 milyon insanın paylaştığı bir şehir olsun istiyoruz. Hepinizin çocuğunu çocuğumuz, ailesini ailemiz gibi görüp şehre hizmet etmek istiyoruz. Böyle yaparsak İstanbul, Türkiye huzur bulur. Bu şehrin kıymetini bilmeli, geçmişine saygı duymalı, geleceğine sahip çıkmalıyız. Yönetici olarak tek bir gün hürmette sıkıntı olmaz. Sorunların çözümü için, elimizden geleni yapacağız.’’


 
İftarlarını İmamoğlu ile açan vatandaşlar, daha sonra fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. Vatandaşlar, İmamoğlu’nu alkışlarla uğurladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Soylu :
Soylu : " Terör Eylemleri Yüzde 54 Oranında Azaldı"
"Polislere 3600 Ek Gösterge İçin #NeZamanKararVerilir..? "