|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

İntihar eden genç polisler, beni çok etkiliyor ve çok çok...
  • Reklam

İntihar eden genç polisler, beni çok etkiliyor ve çok çok üzüyor..!

Emekli polis Halil Yolcu, " Son dönemde intihar eden genç polisler, beni çok etkiliyor ve çok çok üzüyor.." diyerek, sosyal medyadan Emniyet Genel Müdürlüğü yöneticileri ile siyasi iktidara seslendi.

09 Eylül 2020 - 16:21 - Güncelleme: 09 Eylül 2020 - 16:52

Emekli polis Halil Yolcu, " Son dönemde intihar eden genç polisler, beni çok etkiliyor ve çok çok üzüyor..! " diyerek, sosyal medyadan Emniyet Genel Müdürlüğü yöneticileri ile siyasi iktidara seslendi. 

Halil Yolcu, sosyal medyada yer alan "ATATÜRKÇÜ POLİSLER " isimli polis sayfasından yaptığı paylaşım da şu ifadeleri kullandı :  

"EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YÖNETİCİLERİ  VE SİYASİ İKTİDARLARIN DİKKATİNE..!

Son dönemde polis emekli derneklerinin yayınında emekli polislerin ölümü baya çok resimlerine baktığımda çok ihtiyar değillerse 55 veya 65 yaş arası.. Bu durum Emniyet Genel Müdürlüğünce incelenmelidir.Emeklilikte rahat edecek ve ailesini rahat ettirecegi yerde ahirete göçüyorlar..!

Ayrıca son dönemde intihar eden genç polisler, beni çok etkiliyor ve çok çok üzüyor..Beyler işi olan,Türkiye şartlarına göre iyi maaş alan bu genç insanlar niye canına kıyar ? İşin olmaz ,çoluğunu çocuğunu geçindiremezsin, ekonomi sıkıntı içinde olursun, işin zor olur senin beklentilerine işin cevap vermez, bunalıma girersin, bu candan bıktım dersin ama bizler intiharın günah ve ahiretini kötü ettiği bildiren bir dinin mensubu olduğumuz için kabul edilemez ama Emniyet Genel Müdürlüğü yöneticilerinin incelemesi ve uzmanlara da araştırma yaptırması gerekmektedir..

Ben, eski bir emekli polis olarak naçizane fikrimi söyleyeyim..Bu insanlar bu teşkilata çok sağlıklı olarak giriyorlar ama sonra fazla mesai, işlerinin riski, hep kötü olaylarla ilgilenmeleri, yapılan işlerin takdir edilmemesi, amir sinsilesinin çok olması yani adli ve idari amirin çokluğu, vatandaşların hakkını ararken kendi hakkını arayamaması, duyma görme idare et politikası ve yöneten siyasi iktidarın oyuncağı olması, devletin polisi olamaması ve bence dikkat edin çok önemli polisliğe asli işlerini yapamıyarak zorunlu olarak polis olmaları..

Mesela ; son zamanda öğretmen, ziraat mühendisi, orman mühendisi, işletme eğitimi görmüş birçok üniversite mezununun polis olması..Mesleğe girdiğinde  de umduğunu bulamamakta ve bunalıma girip intihar etmektedir..

Bence polis Koleji ve  Polis Akademisi tekrar açılıp oralardan nitelikli ve nicelikli polis yetiştirilmelidir..Bu eğitimi yaparken zaten mesleğe uygun olmayan ve mesleği sevmeyenler ayrılır, meslek aşığı olan devletin memurları yetişir..

İlgili ve yetkili makamlardan bu konunun çok yönlü  araştırılmasını talep ediyor, saygılarımı sunuyorum..".

 

ÖZEL HABER- HALİS KAHRAMAN- TR HABER AJANSI 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gelecek Partisi Sancaktepe'de yeni üyelere rozetleri takıldı
Gelecek Partisi Sancaktepe'de yeni üyelere rozetleri takıldı
İbrahim Uçar Zile Dernekler Federasyonu'na adaylığını açıkladı
İbrahim Uçar Zile Dernekler Federasyonu'na adaylığını...