|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
İsrail Gazze’yi Bombalıyor, Kanlı Ramazan Bayramı
  • Reklam

İsrail Gazze’yi Bombalıyor, Kanlı Ramazan Bayramı

İsrail Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları, Gazze Şeridi'nden yapılan roketli saldırıların ardından Gazze'de çeşitli bölgeleri vurmaya devam ediyor. Gazze Sağlık Bakanlığı, son saldırının başlamasından bu yana toplam ölü sayısının Perşembe günü erken saatlerde 17'si çocuk ve sekizi kadın olmak üzere 69 olduğunu söyledi. 390'dan fazla kişi yaralandı.

13 Mayıs 2021 - 23:00

İsrail Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları, Gazze Şeridi'nden yapılan roketli saldırıların ardından Gazze'de çeşitli bölgeleri vurmaya devam ediyor.

İsrail, Gazze Şeridi'nin ana girişi olan Kerem Şalom Geçidi'ni tüm geçişlere kapattı.
İsrail- Filistin arasındaki gerilim devam ederken, İsrail Hava Kuvvetlerine bağlı savaş uçakları Gazze'de çeşitli bölgeleri vurmayı sürdürüyor.

Filistinli kaynaklar, İsrail'in Gazze Şeridi'nde yer alan Deir Al-Balah'ın doğusunda Filistinli grupların bulunduğu iki bölgeyi ve Gazze Şeridi'nin merkezindeki Nuseirat kampının batısını hedef aldığını bildirdi.
Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunis ve Refah'ta da bazı yerlerin vurulduğu aktarıldı. Kaynaklar ayrıca, Gazze'nin kuzeyindeki Abraj Al-Maqousi bölgesi ve El-Safina bölgesinin de hava saldırılarında hedef alındığını açıkladı.

GAZZE'DEKİ GÜVENLİK BİNALARINI BOMBALADI

İsrail güçleri, Gazze'de camileri, sivil yerleşim merkezlerini  vuruyor. Yetkililer, tırmanışın başlamasından bu yana 17'si çocuk 69 Filistinli'nin öldürüldüğünü söyledi.

Gazze Şeridi'nin Filistinli sakinleri, İsrail'in amansız hava bombardımanı ortasında, İslami takvimdeki en kutsal günlerden biri olan Ramazan Bayramı'nı kutlamak için Perşembe günü uyandılar.

Gazze Şeridi'ndeki ağır bombardıman Perşembe günü erken saatlerde İsrail güçlerinin çeşitli yerlere bir dizi hava saldırısı başlatmasıyla devam etti.

Bombardımanların gece boyu sürdüğü Perşembe günü erken saatlere kadar devam ettiği belirtildi.

İsrail ordusu, hamasa ait polis merkezini ve güvenlik binalarını da bombaladı üst düzey Hamas komutanlarını öldürürken, Gazze'de ölü sayısı artıyor.

GAZZE ŞEHRİ KOMUTANI ÖLDÜRÜLDÜ

Hamas, Gazze Şehri komutanı Bassem Issa'nın grubun diğer üst düzey üyeleriyle birlikte İsrail hava saldırısında öldürüldüğünü doğruladı. Hamas'ın ulusal güvenlik bürosunun da Perşembe günü erken saatlerde İsrail saldırılarıyla vurulduğu bildirildi.

Yerel kaynaklar, İsrail savaş uçaklarının güvenlik ve polis binalarının yanı sıra Filistin silahlı gruplarına ait siteleri de bombaladığını bildirdi.

Gazze Şehri'nin Tel al-Hawa semtinde hamile bir kadın, Reema Telbani ve çocuğu İsrail'in evlerine düzenlediği saldırıda öldürüldü. Gazze'nin Şeyh Zayed mahallesindeki yaşlı bir çift de İsrail saldırısının ardından evlerinin enkazı altına gömüldü.

17’Sİ ÇOCUK 69 ÖLÜ 390’DAN FAZLA YARALI

Gazze Sağlık Bakanlığı, son saldırının başlamasından bu yana toplam ölü sayısının Perşembe günü erken saatlerde 17'si çocuk ve sekizi kadın olmak üzere 69 olduğunu söyledi. 390'dan fazla kişi yaralandı.

Gazze Şeridi'ni yöneten grup olan Hamas, İsrail füzelerinin kuşatılmış kıyı topraklarındaki üçüncü bir kuleyi tahrip etmesinden sonra İsrail'e roket bombardımanı yaptı.

İsrail ordusu, Gazze'den İsrail'in çeşitli yerlerine yaklaşık 1.500 roket atıldığını ve enklavın doğu topraklarının yakınında takviye kuvvetleri eklediklerini söyledi.

İSRAİLLİLER LOD'DA CAMİYE SALDIRDI

İsrail Ordusu, Arapların çoğunlukta olduğu Lod kentindeki Al-Nur Camii'ne saldırdı. Filistinli gençler onu korumak için direniş gösterdi.

İsrail hükümeti, 77.000 nüfusun yaklaşık üçte birinin İsrail'in Filistin vatandaşı olduğu Lydd olarak da bilinen Lod'da olağanüstü hal ilan etmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kütahya'da bir ayda 9 bin 677 sürücüye CEZA
Kütahya'da bir ayda 9 bin 677 sürücüye CEZA
Yardımsever Motosikletli Polisler Ödüllendirildi
Yardımsever Motosikletli Polisler Ödüllendirildi