|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
İstanbul’da ÇAKARLI ARAÇ Denetimi
  • Reklam

İstanbul'da ÇAKARLI ARAÇ Denetimi

Usulsüz çakar ve siren bulundurarak emniyet şeridini kullanan araçlara yönelik İstanbul'da polis ekipleri tarafından denetim yapıldı.

25 Ağustos 2021 - 14:47 - Güncelleme: 25 Ağustos 2021 - 16:35

Usulsüz çakar ve siren bulundurarak emniyet şeridini kullanan araçlara yönelik İstanbul'da polis ekipleri tarafından denetim yapıldı.

Denetime takılan 8 sürücüye trafikte yetkisi olmayıp çakar ve siren kullanmaktan toplam 10 bin 712 lira trafik cezası uygulandı.

Merkezi İstanbul'da bulunan Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği'nin Basın Sözcüsü ve Yönetim Kurulu üyesi Halis Kahraman, polis ekiplerince usulsüz çakar ve siren bulunduran araç sürücülerine yönelik denetimlerin etkin ve sürekli yapılması gerektiğini belirterek, " Polis ekiplerince yapılan denetimlerde usulsüz çakar lamba ve siren tertibatı bulundurduğu tespit edilen sürücülere 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 26/2 maddesine istinaden 1339 TL cezai işlem uygulanmaktadır. Eğer bu ceza ilk 15 gün içerisinde ödenirse  yüzde 25 oranında bir indirim yapılmaktadır." ifadelerini kullandı.

Trafik Kanunu'nun 71'inci maddesi kapsamında koruma kararı verilmiş kişilerin kullanımındaki araçlar ile sivil polis ve jandarma araçlarında sadece aracın tepe bölgesinde sabit veya sökülüp takılabilir ışıklı uyarı sistemi kullanılması zorunlu hale getirilmesinin ardından çakar kullanması yasak olan araçlara yönelik denetimler yapılmaya devam ediyor.

ÇAKARLI ARAÇLARA CEZAİ İŞLEM

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri, Anadolu Yakası D100 Karayolu Kozyatağı mevkisinde ve kent genelinde önceden belirlenen kontrol noktalarında, çakar kullanan araçları durdurdu.

Denetlemede çakar kullanan sivil araç olmadığı görülürken, emniyet kemerini takmayan ve emniyet şeridini ihlal eden sürücülere cezai işlem uygulandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Aygün Karadoğan Müslüm Gürses'in Şarkısını Coverladı
Aygün Karadoğan Müslüm Gürses'in Şarkısını Coverladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Hiç heveslenmeyin'
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Hiç heveslenmeyin'