|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

‘İTO, Yeni Ticaretin Ar-Ge Merkezi Olacak’
  • Reklam

‘İTO, Yeni Ticaretin Ar-Ge Merkezi Olacak’

Şekib Avdagiç, İTO’nun 9 Nisan’daki seçimlerinde başkanlık koltuğuna ‘girişimci dostu’ projeleriyle talip oldu. MÜSİAD, TÜMSİAD, ASKON, İGİAD gibi çok sayıda derneğin ortak adayı olan Avdagiç “İTO, Yeni Ticaretin Ar-Ge Merkezi Olacak. Ben var gücümle hizmet edeceğim” dedi.

15 Mart 2018 - 03:29

Komite seçimleri için ortak liste oluşturmak ve sektörlerin en güçlü temsilini sağlamak Avdagiç’in en önemli hedeflerinden. 81 Komiteden 70’inde uzlaşma tamam. 11 Komitede birliğin sağlanması için çabalar sürüyor.

İTO Platformu, 400.000’i aşkın üyeye sahip İTO’da seçimlere yüksek katılımı sağlamak için çalışıyor. Şekib Avdagiç maksimum üyeye ulaşabilmek için toplantılar ve ziyaretler yapıyor.

En güçlü üye desteğini almak için çalışılıyor

İTO'da seçimler 9 Nisan'da. İTO Platformu'nun, İstanbul Ticaret Odası Başkan Adayı Şekib Avdagiç. MÜSİAD, TÜMSİAD, ASKON, İGİAD, Mimar Mühendisler Grubu ve Meslekte Birlik başta olmak üzere çok sayıda vakıf ve dernekten oluşan İTO Platformu, 400.000 üyeye bire bir ulaşmak için gayret ediyor, güçlü bir üye desteğini almak istiyor.

2017'de başlayan istişarelerin adayı

Adaylık sürecinin Mayıs 2017'de başladığını, merhum İbrahim Çağlar'ın içinde bulunduğu geniş bir istişare halkasının kararıyla adaylığında mutabakat sağlandığını ifade eden Avdagiç; “İstanbul Ticaret Odası'nda her düzeyde görevde bulundum. Şimdi meclis başkanıyım. İTO başkanlığı için ismim üzerinde varılan geniş tabanlı mutabakat, benim için önemli bir paye, önemli bir sorumluluk. Daha iyi bir İstanbul Ticaret Odası için var             gücümle çalışıyorum, çalışacağım.” diyor.  

Her komite için 15 kişi çalışıyor

Seçim sürecinin hassas ve çok boyutlu olduğuna dikkat çeken Avdagiç,” Gerçek bir başarı ancak komite komite çalışmakla mümkün. 81 komitenin her biri için, en az 15 arkadaşımız çalışıyor. Komitelerde ortak liste oluşturmak en önemli amacımız. Birliği sağlama çalışmalarımız netice verdi, 70 komitede uzlaşmayı sağladık, kalan 11 komitede birliğin sağlanması için çabamız sandık kuruluncaya kadar sürecek.”

Ticaretin Ar-Ge Merkezi

Girişim ve ticaret için finansmana erişim, yeni rekabet alanları, insan kaynakları, cari ulusal ve Uluslararası mevzuat büyük önem taşıyor. İTO üyelerinin finansmana erişimi, bilginin ticarileştirilmesi, markalaşma ve nitelikli insan kaynaklarına erişimi konularında İTO bir AR-GE merkezi olacak.

İTO ticari dönüşüm laboratuvarı olarak çalışacak

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte yenilenecek idari mevzuatın girişimci dostu olması, değişen rekabet şartlarında İTO üyesi girişimciler için model ve koordinasyon sağlanması, bilgi teknolojileri ile dijitalleşen ticarete girişimcilerin hazırlanması, üye öncelikli bir oda modeli uygulaması için projelerinin hazır olduğunu ifade eden Avdagiç; “e-ticaretin, eşyaların internetinin, yapay zekânın yeni dünyanın amiral gemileri olduğunu hepimiz biliyoruz.İTO üyelerinin de bu yeni dünyada var olması için öncülük vizyonuyla hareket edecek.  İTO, sadece İstanbul için değil, Türkiye için bir ticari dönüşüm laboratuvarı olarak çalışmalar yapacak.” diyor.

Şekib Avdagiç Kimdir?

İstanbul'lu. 1959 yılında Zenica'da (Bosna-Hersek) doğdu. Evli ve 2 çocuk abası, iyi derecede İngilizce ve Boşnakça biliyor. Makina Mühendisi (İTÜ), İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü İşletmecilik İhtisas Programını derece ile tamamladı (İstanbul Üniversitesi). MÜSİAD Kurucu üyesi, Genel Başkan Yardımcısı (9 yıl). 2010 Avrupa Kültür Başkenti Yürütme Kurulu Başkanı. İTO Meclis Başkanı (2013-Devam). İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyet üyesi. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi. TAYSAD (Taşıt Araçları Yansanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi. Kompozit Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı. UTESAV (Uluslararası Teknolojik Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı) kurucular kurulu üyesi. İstanbul Teknik Üniversitesi Danışma Kurulu Üyesi. İstanbul Teknik Üniversitesi Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi. İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi Danışma Kurulu Üyesi. Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi. Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bazı Sanatçılar, köprü ve otoyolların ücretsiz olmasını tiye aldı
Bazı Sanatçılar, köprü ve otoyolların ücretsiz olmasını tiye...
Polisten bayramda palyaçolu ve müzikli eğlence
Polisten bayramda palyaçolu ve müzikli eğlence