|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
İzmir’de sürücüler "Yaşam Tüneli"nden geçiyor..!
  • Reklam

İzmir'de sürücüler "Yaşam Tüneli"nden geçiyor..!

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube görevlilerince, kazaların önlenmesi amacıyla sürücülere "Yaşam Tüneli" adı verilen çadırda trafik kuralları hatırlatılıyor..

03 Haziran 2021 - 15:37 - Güncelleme: 03 Haziran 2021 - 16:54

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube görevlilerince, kazaların önlenmesi amacıyla sürücülere  "Yaşam Tüneli" adı verilen çadırda trafik kuralları hatırlatılıyor..

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube görevlilerince farkındalık oluşturmak amacıyla denetimlerde alkol gözlüğü ve emniyet kemeri simülasyonlarından yararlanılırken, "Yaşam İçin Kısa Bir Mola" sloganıyla kurulan yaşam tüneli çadırında sürücülerin uyması gereken kurallar hatırlatılıyor...

 "Yaşam Tüneli" adı verilen çadıra davet edilen sürücü ile yolculara, görevlilerce trafik kurallarını anlatan görüntüler izletiliyor.

Sürücülere videolar aracılığıyla emniyet kemerinin önemi, alkol ve cep telefonu kullanımının trafikteki etkileri, yakın takip ve aşırı hız konularında bilgi veriliyor.

Sürücülerden Cemil Alkın,  ilk kez karşılaştığı "Yaşam Tüneli"ni başarılı bulduğunu söyledi.

Çadırda aşırı hız nedeniyle gerçekleşen bir kaza videosu izlediğini belirten Alkın, "Kuralları biliyoruz ama böyle ekrandan izleyince daha etkili oluyor. Hızın ne kadar kötü olduğunu anladım, emniyet kemerinin ne kadar kurtarıcı olduğunu izledim. Tüm sürücülere tavsiyem lütfen hız kurallarına uyun.." dedi.

Sürücü Seyfettin Can da "Yaşam Tüneli" uygulamasının güzel bir çalışma olduğunu ifade etti.

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu
Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Altın Kural
Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Altın Kural