|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Kadıköy’de Kudüs Günü Etkinliği
  • Reklam

Kadıköy'de Kudüs Günü Etkinliği

Dünya Kudüs Günü nedeniyle, İstanbul Kadıköy rıhtımında bir araya gelen “Kudüs Günü İnisiyatifi” üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve duyarlı vatandaşlar Filistin topraklarını işgal eden İsrail’i telin etti.

01 Haziran 2019 - 04:06 - Güncelleme: 01 Haziran 2019 - 07:29

Dünya Kudüs Günü nedeniyle, İstanbul Kadıköy rıhtımında bir araya gelen “Kudüs Günü İnisiyatifi” üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve duyarlı vatandaşlar Filistin topraklarını işgal eden İsrail’i telin etti.

Müslüman ülkelerde, Kudüs’e dikkat çekmek ve Filistinlilere destek amacıyla her yıl Ramazan ayının son cuma günü yapılan Dünya Kudüs Günü etkinlikleri kapsamında Dünyada ve yurdun her yerinde yürüyüş ve toplantılar düzenlendi.

İstanbul Kadıköy rıhtımında, Kudüs Günü İnisiyatifi üyeleri, STK’lar ve vatandaşlar tarafından İsrail telin edildi. Burada yapılan basın açıklamasında aralarında Arap ülkelerinin de bulunduğu birçok ülkeye tepki gösterildi.

Toplandıkları İstanbul Kadıköy rıhtımını Türkçe ve Arapça pankart ve afişlerle donatan ‘Kudüs Günü İnisiyatifi’ne vatandaşlar da büyük bir destek verdi.  
Alana toplanan kalabalık, yere İsrail Bayraklarını serdi ve ayaklarının altında çiğneyerek, Filistin lehine, Amerika ve İsrail aleyhine sloganlar attı.  “Direnen Filistin kazanacak”, “Kahrolsun İsrail”, “Yaşasın intifada”, “Kudüs şehitleri ölümsüzdür” pankart ve sloganlarıyla İsrail işgali telin edildi

İsrail bayrağının ayaklar altına serildiği alanda basın açıklaması yapan “Kudüs Günü İnisiyatifi”, Kudüs’ün her zamankinden daha çok gündemde tutulması gerektiğini, batılı güçlerin, daha büyük bir işgalin kapılarını aralamak için yeni planlar yaptığını söyledi.

Müslüman ülkelere çağrı yapan “Kudüs Günü İnisiyatifi” üyeleri, “Müslüman ülkeler tavrını koyarak,  Siyonistlerle olan askeri ve ekonomik iş birlikleri sonlandırılmalıdır. Siyonist sermayenin İslam ülkelerinde ticaret yapmasına izin verilmemelidir. Gazze'nin özgür kalması, Kudüs’ün ise Filistin'in başkenti ilan edilmesi sağlanmalıdır.’ Dedi.

Müslümanların bir ve beraber olması gerektiği, uyanması ve zulmedenlere bu uyanışın fark ettirilmesi gerektiğini ifade eden

Kudüs davasına daha bir azimle sahip çıkılması ve herkesin kendi sorumluluğunu yerine getirmesi gerektiğini ifade eden “Kudüs Günü İnisiyatifi” üyeleri, “Tüm dünyada Müslümanlar Filistin’i desteklemekte ve Kudüs gününde bu tavrını ortaya koymaktadır.
Biz de Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’yı göğsünde barındıran Siyonist işgal altındaki Kudüs’ümüzün özgürlüğü için buradayız. Bu irade ve güçle Kudüs’ü tekrar o zalimlerin ayaklarının altından çıkaracağız.
Biz de, Kudüs’te yaşanan sıkıntıları dile getirmek, oradaki mazlum insanlara bir nebze de olsa sesimizi duyurmak, yanlarında olduğumuz göstermek için buradayız. Kudüs ne zaman kurtuluşa kavuşursa İslam dünyası da kurtuluşa kavuşur.” Diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dolmuş şoförü İNDİRİMLİ ceza istedi
Dolmuş şoförü İNDİRİMLİ ceza istedi
Yılın başarılı polisleri ödüllendirildi
Yılın başarılı polisleri ödüllendirildi