|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Kadınlara ve Mağdur Aile Bireylerine ‘Güvenli bölge’ Projesi...
  • Reklam

Kadınlara ve Mağdur Aile Bireylerine ‘Güvenli bölge’ Projesi Hazırlandı

Şiddete uğrayan ve can güvenliği olmayan mağdur kadın, erkek, çocuk veya aile bireylerine yönelik ‘GÜVENLİ BÖLGE’ uygulaması ile Şiddete meyil edenlere yönelik de hayatın normal ve olağan akışı içinde ‘YAPTIRIM-CEZA’ uygulanması formatında geliştirilen bir proje hazırlanıyor…

21 Mayıs 2021 - 21:17

Şiddete uğrayan ve can güvenliği olmayan mağdur kadın, erkek, çocuk veya aile bireylerine yönelik ‘GÜVENLİ BÖLGE’ uygulaması ile Şiddete meyil edenlere yönelik de hayatın normal ve olağan akışı içinde ‘YAPTIRIM-CEZA’ uygulanması formatında geliştirilen bir proje hazırlanıyor…

Kadına şiddetin hat safhaya ulaştığı son günlerde “Kadının Korunması” öncelikli olarak hazırlanan Mağdur Aile Bireyine ‘Güvenli bölge’ Projesi kapsamında, uzmanlar hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Son yıllarda artan kadın cinayetleri ile her türlü şiddet vakalarını önleyici hizmetlere destek amacıyla İletişim Uzmanı Taner Akkuş tarafından hazırlanan projenin, İstanbul Esenyurt Üniversitesi ve Ahde Vefa Platformu iş birliği ile öncelikle ülkedeki tüm kadınlara armağan edildiği bilgisi verildi.

İstanbul Esenyurt Vakıf Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Uzman Akademisyen Türkan Aydoğan ile Öğretim Görevlisi Emre Aydoğan, “Proje henüz taslak aşamasındayken bize geldi. Sürdürülebilirlik bağlamındaki geliştirilmesine Üniversitemizin önemli destekleri oldu. Böyle bir projede olmak ve sahiplenen konumunu taşımak çok gurur verici.
Toplum değerlerimiz aile yapımız ve kadınlarımız için ne yapılsa hakları asla ödenmez. Cumhurbaşkanlığı himayelerine (BAP) destek başvurusu ile diğer ilgili tüm Bakanlıklara iletilmesi ve projenin hayata geçme hususunda da Üniversite yönetimi olarak elimizden gelen tüm desteği vereceğiz” Dediler.

Ahde Vefa Platformu Başkanı Nuran Kırlak, “Ailenin korunması en önemli değerimiz. Sponsorluğunu büyük bir onurla üstlendiğimiz bu anlamlı projenin içerik ve hazırlık aşamasında destek veren ve tüm çalışmalarda maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen danışmanımız Taner Akkuş başta olmak üzere, Esenyurt Üniversitesi Yetkilileri Türkan Aydoğan ile Emre Aydoğan ve platformumuzun gönüllü üyeleri ile tüm meslek uzmanlarımıza teşekkür ediyorum. Gayretlerimizin karşılığı olan tüm haklarımızı ‘HELAL’ ederek, tüm milletimize bu projemizi armağan ediyoruz.” Dedi.

Projenin mimarı, İletişim Uzmanı Taner Akkuş: ‘Milletçe zor süreçten geçtiğimiz şu günlerde ve Pandemi tedbirleri ile evde kalan vatandaşlarımızın içinde en zorlu süreci yaşayanlar kadınlarımız oldu şüphesiz! ... Üstüne üstlük birde şiddete uğramaları ve çeşitli eylemler üzerinden mağduriyet yaşamaları da milletimizi derinden üzdü. Toplumsal olarak kanayan bu yarayı iyileştirme gayesiyle yola çıkarak, yaklaşık yedi aylık yoğun bir çalışma neticesinde anlamlı bu projeye imza attık. Bu minvalde hazırladığımız projemizi yüce Devletimizin kıymetli birimleri başta olmak üzere, ülkemizdeki tüm milletimize armağan etmenin de gururunu yaşıyoruz. Projenin hayata geçmesi durumunda da elimizden gelen tüm desteği vermeye de her zaman hazırız.” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç Sahipleri Otomobillerinin Yaz Bakımı Konusunda Bilinçli
Araç Sahipleri Otomobillerinin Yaz Bakımı Konusunda Bilinçli
Bağcılar Belediyesi’nden Babalar Günü konseri
Bağcılar Belediyesi’nden Babalar Günü konseri