|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Kemer takmayan 11 bin sürücü ile 132 yolcuya CEZA
  • Reklam

Kemer takmayan 11 bin sürücü ile 132 yolcuya CEZA

Ülke genelinde trafik polislerince sadece iki günde gerçekleştirilen Emniyet Kemeri denetimlerinde 11 bin 438 sürücünün ve 132 yolcunun emniyet kemeri kullanmadığı tespit edilerek, haklarında ceza işlemi uygulandı.,

13 Ekim 2020 - 11:44 - Güncelleme: 13 Ekim 2020 - 12:57

Ülke genelinde trafik polislerince sadece iki günde gerçekleştirilen Emniyet Kemeri denetimlerinde 11 bin 438 sürücünün ve 132 yolcunun emniyet kemeri kullanmadığı tespit edilerek, haklarında ceza işlemi uygulandı.

Ayrıca denetimlerde ; 786 araç trafikten men edildi, 26 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı ve toplamda  19 bin 667 trafik kural ihlali tespit edilerek ceza kesildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün denetim sonuçları hakkındaki açıklamasında şu ifadeler yer aldı : 

"Ülkemizde trafik kazaları incelendiğinde, meydana gelen ölüm ve yaralanmaların büyük çoğunluğu, sürücü ile yolcuların araç içinde savrulması, çarpmanın şiddetine bağlı olarak araç dışına fırlaması veya devrilen aracın altında kalması neticesi meydana geldiği anlaşılmaktadır.

Trafik güvenliğinin sağlanması, kural ihlalleri nedeniyle meydana gelen kazaların önlenmesi, sürücüler üzerinde algılanan yakalanma riski duygusunun arttırılması amacıyla, 08-09 Ekim 2020 tarihlerinde sivil ve resmi ekiplerimizin katılımıyla Emniyet Kemeri Kullanımına yönelik ülke genelinde eş zamanlı olarak özel denetim gerçekleştirildi.

Yapılan denetimlerde;

• 11.438 sürücünün ve 132 yolcunun emniyet kemeri kullanmadığı tespit edilerek işlem yapıldı,

• 786 araç trafikten men edildi,

• 26 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı,

• Toplam 19.667 trafik kural ihlali tespit edilerek cezai işlem uygulandı."

Emniyet yetkilileri, sürücülerin kendi can güvenliklerinin sağlanması için trafik kurallarının önemi ve bu kurallara uymaları hususu hatırlatarak, bu denetimlerin sürekli olacağının bilinmesini istediler.

 

** TR HABER AJANSI -** ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Her Mekanda 4 Mevsim Bahçe Keyfi, SOMFY Motorlu Pergola Çözümleri
Her Mekanda 4 Mevsim Bahçe Keyfi, SOMFY Motorlu Pergola Çözümleri
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu