|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Kılıçdaroğlu: ’3600’ü vermiyorlarsa, Sana oy yok.....
  • Reklam

Kılıçdaroğlu: '3600'ü vermiyorlarsa, Sana oy yok.. Diyeceksin..!'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu gün parti grup toplantısındaki konuşmasında öğretmenlere seslendi : " Sana 3600 ek gösterge sözü verip 3600 ek gösterge vermiyorlarsa 'Sana oy yok' diyeceksin.

24 Kasım 2020 - 16:40 - Güncelleme: 24 Kasım 2020 - 20:25

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu gün partisinin grup toplantısında 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle yaptığı konuşmada öğretmenlere seslendi..
 
 "Öğretmenlere söyledim 3600 söz verildi mi, verildi. Sana 3600 ek gösterge sözü verip 3600 ek gösterge vermiyorlarsa 'Sana oy yok..' diyeceksin..

ÖĞRETMENLERE 3600 EK GÖSTERGEYİ BİZ VAAT ETTİK, ONLAR İTİRAZ ETTİLER.. 

Biz, Öğretmen, Polis, Hemşire ve İmamlara 3600 ek gösterge vereceğimizi vaat ettik..Onlar itiraz ettiler para yok falan filan.. Sonra onlar da vereceğiz dedi. En yetkili kişi söyledi. Güzel.. Yıllar geçti.. Emekliliği gelmiş olan öğretmenler 3600 ek göstergeyi bekliyorlar. Söz verdiniz, verin.."  

"Öğretmenler aydınlanmamızın kaynağıdır.."

"Bir ulusun bir milletin en güçlü kaynağı yetişmiş insan gücüdür. Bir ülkede yetişmiş insan gücü varsa o ülke dünyanın en zengin ülkesidir. Yetişmiş insan gücünü, bir ülkeyi dünyada söz sahibi yapan insan gücünü yetiştirenler öğretmenler. O nedenle öğretmenler dünyanın tüm saygın ülkelerinde el üstünde tutulurlar, en başta saygı duyulacak kişi olarak görülürler. Öğretmenler sadece çocuklarımızı yetiştirmezler, içinde bulundukları toplumun da kanaat önderleridir. Derdi olan biri 'En iyi öğretmen bilir' diye öğretmenin kapısını çalar. Öğretmen aynı zamanda bir güven timsalidir. Bütün anneler babalar çocuklarını büyük bir özgüven içinde öğretmene teslim eder. Öğretmen tüm sevgisiyle çocuğu kucaklar, onu yetiştirir. Öğretmen yaşam boyu eğitimin ne denli önemli olduğunu çok iyi bilir. Öğretmen hem kendisi hem yetiştirdiği çocukların yaşam boyu eğitime önem vermelerini ister. Öğretmen hepimizin ilham kaynağıdır. Öğretmen toplumun bugününü ve geleceğini belirleyen bir kimliğe sahiptir. Bizim aydınlanmamızın kaynağıdır öğretmen.

TÜRKİYE'NİN 5 TEMEL SORUNUNDAN BİRİ EĞİTİM..

"Türkiye'nin beş temel sorunundan söz etmiştik. Bunlardan biri eğitim. Eğitim bir ülke dünyada söz sahibi olmak istiyorsa saygın olmak istiyorsa, büyük buluşlara imza atmak istiyorsa, eğitime önem vermek zorundadır. Finlandiya'da eğitim reformunu gerçekleştiren bakan yardımcısını Türkiye'ye davet ettik reformu nasıl gerçekleştirdiklerini kendisinden dinledik. Gönül isterdi ki MEB'in tüm kadroları orada olsun, olmadı.

"Eğitim bu kadar önemliyken eğitimimiz gerçekten milli mi? Hem milli hem de evrensel değerlerle uyum içinde mi? Yedi bakan değişti yedi milli eğitim politikası oluştu. Senin çocuğunu 18 yıldır denek olarak kullanıyorlar. Biz bunu düzelteceğiz. 

"Öğretmenler geçinemiyor.."

"Öğretmenler gününde öğretmenlerin dertleriyle uğraşıyoruz. Liyakatın yerini torpil alınca, bugünkü nokta ile karşı karşıya kaldık. Eğitim sistemimiz sorunlar yumağı içinde. Kadrolu, ücretli, sözleşmeli öğretmen aynı derse giriyor ama her birisi farklı ücret alıyor. Öğretmenlere de adalet lazım. Öğretmenler geçinemiyorlar. 

"İnternet üzerinden eğitim veriyoruz 3 milyon 37 bin öğrencinin interneti yok. 18 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. Bir öğretmen arkadaşım 'son 10-15 yılda öğretmenlik çok değersizleştirildi' dedi. Sevgili öğretmenim benim ve CHP'lilerin dönemi seni toplumun en saygın kişisi durumuna getirmektir.

"Bir başka öğretmen 'Bize evinizde buzdolabı var mı diye soruyorlar, bize sizin evinizde bilgisayar internet var mı bunu sorun' diyor. Bu soruyu sormak yönetenlerin akıllarına gelmiyor çünkü yönetemiyorlar.

"Atamasını bekleyen öğretmenler. Üniversiteyi bitirdiler öğretmen olmak için. Ama bugün yüz binlerce öğretmen atanamıyor. Hani bütün okullarımız ihtiyaca cevap veriyorsa, hani çocuğun olduğu her yerde okullar, okullarda öğretmenler varsa her şey tamam diyeceğiz. Ama Sayıştay'ın raporu yeni çıktı. 138 bin 393 öğretmen eksiği var diyor. Dışarıda da atama bekleyen 100 binler var. Niye yapmıyorlar?

ÖĞRETMENLERE 3600 EK GÖSTERGEYİ BİZ VAAT ETTİK, ONLAR İTİRAZ ETTİLER 

Biz, Öğretmen, Polis, Hemşire ve İmamlara 3600 ek gösterge vereceğimizi vaat ettik..Onlar itiraz ettiler para yok falan filan.. Sonra onlar da vereceğiz dedi. En yetkili kişi söyledi. Güzel.. Yıllar geçti. Emekliliği gelmiş olan öğretmenler 3600 ek göstergeyi bekliyorlar. Söz verdiniz, verin. 138 bin öğretmen açığına 100 bin daha eklenecek.

KÖY OKULLARI AÇILMALI..

"Köy okullarının açılması gerekiyor. Taşımalı eğitime son verilmesi lazım. Öğretmen var okul var niye açmıyoruz köy okullarını? İkili eğitim, Ankara İstanbul İzmir bir sınıfta 50-60 öğrenci var. Son verilmeli. 

"Şu anda eğitime devam edemeyen 20 bin üzerinde öğretmen var, kronik rahatsızlığı nedeniyle. Doktora yapıp çekirdek satan atama bekleyen öğretmen var. 21. yüzyılın Türkiye'sinin en büyük ayıbıdır. Üniversiteyi hangi koşullarda okuduğunu biliyorlar mı Türkiye'yi yönetenler.

"Bütün bunların tamamı bir siyasi tercihtir. Hem atama bekleyen hem de şu anda görevde olan öğretmenler için söylüyorum. Parayı nereye harcayacaksın. Eğitime mi harcayacaksın Londra'daki tefecilere mi vereceksin? Karar budur.

3600 EK GÖSTERGE VERMİYOLARSA, " SANA OY YOK.." DİYECEKSİN.

"Öğretmenlere söyledim 3600 söz verildi mi, verildi. Sana 3600 ek gösterge sözü verip 3600 ek gösterge vermiyorlarsa 'Sana oy yok' diyeceksin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dışişleri'nden 'İyon Denizi Kararı' Açıklaması
Dışişleri'nden 'İyon Denizi Kararı' Açıklaması
Koronavirüs Şişmanlığına Uzmanından Uyarı
Koronavirüs Şişmanlığına Uzmanından Uyarı