|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Kılıçdaroğlu: İnce İstifa Edecek!
  • Reklam

Kılıçdaroğlu: İnce İstifa Edecek!

Seçimlere günler kala CHP Lideri Kılıçdaroğlu FOX TV'de Fatih Portakal'a açıkladı: İnce istifa edecek!

20 Haziran 2018 - 20:32

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu FOX TV'de yayınlanan Liderler FOX'ta programında Fatih Portakal'ın konuğu oldu. Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ile ilgili olarak, "Biz diğer siyasi partilerle anlaştık. Seçilen cumhurbaşkanı partisiyle ilişkisini kesecek. Muharrem İnce de seçilmesi durumunda partiden istifa edecek." ifadelerini kullandı.
FOX TV'de yayınlanan 'Liderler FOX'ta programının bu haftaki konuğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Gazeteciler Fatih Portakal, İsmail Küçükkaya, Doğan Şentürk, Sedat Bozkurt ve Tülay Ünal Öçten sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu 24 Haziran seçimlerinde neden cumhurbaşkanı adayı olmadığını açıkladı.
"BEN BUNDAN DOLAYI ADAY OLMADIM"
Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında, "Hiçbir siyasi parti lideri cumhurbaşkanı adayı olmamalı, cumhurbaşkanı tarafsız olmalı diye açıklamam vardı. Ben bundan dolayı aday olmadım. Bu düşünceyle Muharrem Bey aday olduğunda CHP rozetini çıkardı. Yaptığımız ankette de Muharrem Bey önde çıkmıştı." ifadelerini kullandı.
"YSK'YA HİZMET SUNACAK POZİSYONDAYIZ"
Kılıçdaroğlu, "Biz yeri geldiği zaman YSK’ya hizmet sunacak pozisyondayız. YSK da bizim bilgisayar alt yapımızın ne kadar güçlü olduğunu biliyor. Biz bunların hepsini oluşturduk. Bunu oluşturmak kolay değil. Zaman ve sabır ister bu iş. Emin olun biz bu ikisini bir arada kullanarak büyük bir hassasiyetle çalıştık. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Herkes gidip oyunu kullansın. Elektrik kesildiği anda bir kişinin çıkıp sandığa oturması lazım. Elektrik gelinceye kadar sandık orada kalacak. En kestirme yolu bu." dedi.


“YSK’YA GÜVENMİYORUM”
Fatih Portakal’ın, ‘YSK’ya güveniyor musunuz?’ şeklinde sorduğu soruya Kılıçdaroğlu, “Hayır güvenmiyorum. Türk bayrağını seçimlerde kullanmak yasak değil mi? Ama bakıyorsunuz reklamlarda kullanılıyor ama YSK buna yasak demiyor” şeklinde yanıt verdi.
“İNCE İSTİFA EDECEK”
Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin CHP üyeliği ile ilgili olarak "Biz diğer siyasi partilerle anlaştık. Seçilen cumhurbaşkanı partisiyle ilişkisini kesecek. Muharrem İnce de seçilmesi durumunda partiden istifa edecek. Biz en başından beri nasıl planladıysak onu adım adım hayata geçiriyoruz. İnce ile birlikte miting yapmamızın sebebi de budur." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyülü Bir Evrende Yaşadığımızın Farkında Mısınız?
Büyülü Bir Evrende Yaşadığımızın Farkında Mısınız?
Bakan Soylu'ya Hakaret Eden Şüpheli, 'Öfke Kontrolü' Seminerine Katılacak
Bakan Soylu'ya Hakaret Eden Şüpheli, 'Öfke Kontrolü' Seminerine...